2.5 milyon KOBİ’lerin yüzde 90’ında bilgi teknolojileri kullanılmıyor

2.5 milyon KOBİ’lerin yüzde 90’ının bilgi teknolojilerinden yeterince yararlanmadığından yola çıkan Avea ve Microsoft, bu şirketler için sıfır kurulum maliyeti ve düşük kullanım bedelleriyle CRMOfis ve EmlakOfis uygulamaları geliştirdi. Avea aboneleri bu sanal ofis uygulamaları ilk üç ay ücretsiz kullanabilecek.

Avea ve Microsoft, KOBİ’lere yeni teknolojilerden yararlanmaları için Müşteri İlişkileri Yönetimi, (CRMOfis) emlak sektörü içinde EmlakOfis uygulamaları çözümleri geliştirdi. İşbirliğinin kamuoyuna duyurulması için Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, “Avea aboneleri, bir işletme için 20 bin dolara mal olacak CRMOfis adlı bu projeyi bulut üzerinden sıfır kurulum maliyetiyle 3 ay ücretsiz kullanabilecekler. CRM sistemleri, şirketlerin verimliliğini yüzde 100 artırabiliyor. Diğer yandan, emlakçılar için ise EmlakOfis adlı proje geliştirdik. Hem web üzerinden hem de mobil cihazlardan kullanılabilen EmlakOfis’i 600 TL + KDV’den kullanıma sunuyoruz. Deneme amaçlı olarak ilk üç ay ücretsiz kullanılabilecek. Şirketler tüm işlerini bulut teknolojisi üzerinden yönetebilecek. AveaBiz müşterileri ise devam eden hizmetler çerçevesinde yıllık 500 TL ödeyerek bu hizmetten yaralanabilecek. Halen emlak sektöründe binlerce müşterimiz var.” dedi.

YÜZDE 90 TEKNOLOJİ BEKLİYOR

Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi için, bilgi teknolojilerinin kullanımının çok önemli olduğunu vurgulayan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ise, “Kurumsal yapılar bu yatırımı yapmış durumda. KOBİ’lere de bu imkanların sunulması için projelerimiz olacağından bahsetmiştik. 2.5 milyon KOBİ’nin yüzde 90’ında bilgi teknolojileri kullanılmıyor. Bilgi teknolojileri kullansa da bu alanda eleman istihdam etmeyen şirket yüzdesi ise yüzde 97. EmlakOfis uygulamasıyla sektördeki kalite ve standart artacak. Emlak danışmanlığı sektörüne de bir disiplin gelecek. Uygulamalar, Microsoft CRM altyapısıyla çalışıyor. Projeler, DFlora tarafından hayata geçirildi.” şeklinde konuştu.

KÖPEĞE İZİN ÇIKARSA UYARI GELECEK

Avea ve Microsoft tarafından hayata geçirilen EmlakOfis uygulaması, emlakçıların tüm iş süreçlerini bulut bilişim tabanlı sistemden yürütmelerini sağlıyor. Ev arayan bir kişinin “köpek beslemeye müsait olsun” bilgisi sisteme girildiğinde, evini kiralamak isteyen ve bu koşulları taşıyan evsahibinin bilgileri başka bir şubeden bile olsa girildiğinde, sistem uyarı vererek en uygun emlağın bulunmasını kolaylaştırıyor. SMS ve elektronik postayla bilgilendirme yapan sistem aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden de kullanılabiliyor. Bu uygulamadan ilk üç ay ücretsiz olarak yararlanabiliyor. AveaBiz CRM servislerine www.emlakofis.biz ve www.crmofis.com adreslerinden erişilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir