1 milyon 500 bin kişi Süper Teklif’e geldi

Türkiye’nin her noktasından, beyan ettikleri ilgi alanları doğrultusunda, e-mail, SMS/MMS, posta gibi kanallarla alacakları reklam ve tanıtım mesajları ile katılacakları online araştırmalar için Dataprofil’in izinli pazarlama platformu www.superteklif.com’a üye olan kişilerin sayısı 1,5 milyonu aştı! 2009’un ilk altı aylık döneminde, şirketin bir önceki yılın aynı dönemine göre müşteri sayısında yüzde 85, üye sayısında yüzde 65,  işlem hacminde ise yüzde 67 artış kaydedildi.

‘Kazan-kazan’ stratejisiyle söz konusu pazarlama çalışmalarından elde ettiği net kazancın yüzde 45’ini SüperTeklif üyelerine dağıtan Dataprofil, aynı zamanda Türkiye’nin ‘üyelerine en çok kazandıran izinli pazarlama şirketi’ oldu. Bunun yanında çok sayıda kampanya ile üyelere özel ödüller de dağıtıldı. 

Üyelerin, yaşam biçimleri, alışveriş alışkanlıkları gibi konularda 112 ayrı bilgi ile kendilerini tanımladıkları sistemde, reklamverenler, ajanslar, araştırma şirketleri vb. Dataprofil müşterileri, bu bilgiler doğrultusunda, hedeflerine uygun, en doğru kitleye gönderim yapma imkanına sahip oluyor. Aynı zamanda, gönderim yapmak istedikleri bölgeyi, şehir, hatta mahalle bazında tanımlayabiliyorlar. Bu özelliği ile Dataprofil, yalnızca büyükler için değil, küçük işletmeler için de ekonomik koşullarla reklam/tanıtım fırsatı sunabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan, Dataprofil Genel Müdürü Mehmet Can Koruyan, Türkiye’nin izinli pazarlama konusundaki en büyük ve güçlü şirketi olarak, hızlı bir büyüme hedefleri olduğunu söyledi:

“Türkiye’de bir eşi daha olmayan iş modelimizde, profil bilgileri güncel ve detaylı olarak veri tabanımızda bulunan, reklam/tanıtım mesajları almaya ve araştırma çalışmalarına katılma izni veren 1,5 milyon üyemiz var. Biz, gerek müşterilerimiz, gerek üyelerimizle ‘kazan-kazan’ modeli ile çalışıyoruz. Müşterilerimiz, Türkiye’nin her bölgesinde, tanımladıkları hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşırken, üyelerimiz ilgi alanları doğrultusunda aldıkları her e-mail, SMS ya da posta ile bir gelir yaratıyor. Aynı zamanda ilgi alanlarına göre, markaların düzenledikleri kampanya ve indirim gibi özel avantajlardan da hızlı bir şekilde haberdar oluyor. Bu model, Türkiye’de ilk ve tek’ 2 yıllık, önemli bir yatırım sonucunda oluşan bu iş modelinin, yakın gelecekte çok daha hızlı büyüyeceğine inanıyoruz. Hedefimiz, 2010’da 3 milyon üyeye ulaşmak!”

2 yıl içinde, Türkiye’nin önde gelen birçok şirketi ile çalışan Dataprofil’in her gün yenilerini eklediği müşterileri arasında THY, Turkcell, Arçelik, Lipton, Nivea, Fiat, Praktiker, Rowenta, Sony, Toyota, Vestel, Ülker, Akbank, Apple, Avea, Garanti Bankası gibi markalar bulunuyor.

Öte yandan, SüperTeklif’in 1,5 milyonuncu üyesi olan Özgem Uğur, Dataprofil’den özel bir  ödül kazandı. Herşey dahil, bir haftalık Singapur seyahati kazanan Uğur, ödülünü Dataprofil Genel Müdürü Mehmet Can Koruyan’dan aldı.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir