Çarşamba, Temmuz 18

Yeni iPhone’lar bomba gibi patlıyor, Apple ‘sabotaj’ diyor

Apple’ın popüler dijital oyuncağı iPhone’un yeni serisi 3GS, şu sıralari aşırı ısınma şikâyetleri nedeniyle gündemde.  Hatta ürünün Fransa’da bir kullanıcının elinde patladığı bu ülke basınında gündeme geldi.

iPhone 3GS ile ilgili şikâyetler sadece aşırı ısınmayla ile sınırlı değil. Bazı kullanıcılar ise, ürünün çok kırılgan olduğunu ve özellikle ekranın küçük bir darbede çatladığını savunuyor.

Apple ise konuyla ilgili savunmasında, bu vakaların tek haneli şikâyetler olduğunu ileri sürdü ve ‘dışardan bir güç kullanılmış olabilir’ diyerek olayı kapatma girişiminde bulundu.

Zaten Apple’ın bu tür olayları kapatma ve kullanıcıları susturma konusunda bir sabıkası var. Daha önce de İngiltere’de bir kullanıcının iPhone’u patlamış, Apple yetkilileri hemen kullanıcıya, bu konuda hiçbir açıklama yapmayacağına dair bir sözleşme imzatarak, zararı ödemeyi kabul etmişti.

Amerika’nın Ohio şehrinde ise bir kullanıcı, iPod’un patlaması sonucu pantolonunun tutuştuğu ve vücudunda ikinci derece yanık oluştuğu  iddiasıyla şirketi mahkemeye vermişti.