XBOX 360, 7 yıl sonra gelebildi

22 Kasım 2005’te ABD’de piyasaya çıkan Microsoft’un oyun konsolu XBOX 360, tam 7 yıl rötarla 19 Kasım 2012’de gece yarısından itibaren Türkiye’de satışa çıkacak. XBOX 360 ile birlikte vücut hareketlerini algılayarak, oyunları hareket ve ses komutlarıyla oynamayı sağlayan Kinect de kullanıcılarla buluşacak.

Oyunseverlerin merakla beklediği Microsoft’un oyun konsolu XBOX 360 uzun bekleyiş sonrasında nihayet ‘resmi olarak’ Türkiye’de. 22 Kasım 2005’te piyasaya çıkan ve oyun meraklılarının ancak yurtdışından getirterek sahip olabildikleri bu eğlence makinesi, tam 7 yıl süren mahrumiyetin ardından 19 Kasım 2012’de gece yarısından itinbaren Türkiye’de satışa sunulacak. XBOX 360 ile dünya çapında 40 milyon kullanıcısı bulunan oyun ağına bağlanarak, gerçek zamanlı olarak oyunlara katılım mümkün oluyor.

HALO OYUNU İLE BİRLİKTE

Sosyal medya entegrasyonu ile de oyunseverler, aktivitelerini arkadaşlarıyla kolayca paylaşma fırsatı yakalıyor. XBOX 360 için Teknosa.com’da 250 ve 320 GB’lık kapasiteli olmak üzere oyun setleri önsipariş verilebiliyor.

320 GB’lık sabit disk, 2 adet mavi LED ışıklı kablosuz kumanda, Halo 4 oyun içeren set için 999, 250 GB sabit disk içeren set içinse 899 TL’den önsipariş verilebiliyor.

Bu arada şirketin 2010 yılının Kasım ayında piyasaya çıkardığı ve 3 ayda 10 milyon adet satarak Guiness Rekorlar Kitabı’na ‘en hızlı satılan tüketici cihazı’ olarak giren Kinect de Xbox 360 ile birlikte geliyor. Kinect, vücut hareketlerini algılayarak, oyunları hareket ve ses komutlarıyla oynamayı sağlıyor.

ÖZMEN’İN ÇABALARI
SONUCU TÜRKİYE’DE

Microsoft Türkiye basın toplantılarında yıllardır şirketin genel müdür koltuğunda oturan her yönetici, “XBOX 360 Türkiye’ye ne zaman gelecek?” sorusuna muhatap oldu.

Verilen cevaplar her zaman Microsoft merkeziyle bu yönde temasların sürdüğü şeklindeydi.

XBOX 360’ı Türkiye’de satışa sunmak, bugün Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü koltuğunda oturan Tamer Özmen’e nasip oldu.

Kendisinin bu yöndeki çabalarını görmezden gelmemek, bu hakkı teslim etmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir