Vizesiz gezmek isteyenler dünya turuna çıkıyor

Dünyanın hiçbir yeri ulaşılmaz değil. Günümüzde artık hemen her yere sadece bir uçak bileti kadar uzaksınız. Vizeli ya da vizesiz olsun dünya üzerinde görülecek sayısız güzellik bulunuyor. İster bayram turları, ister vizesiz turlar; ister tatil turları, ister balayı turları olsun her zevke ve ihtiyaca özel bir program mutlaka bulabilirsiniz.

Gruppalcom

Son yıllarda birçok gezgin vizesiz yerlerde gezmeyi tercih ediyor. Bunun nedeni ise hem vize ile uğraşmak istememeleri hem de gezilecek, görülecek, keşfedilecek sınırsız yerin olması. Özelikle Amerika turları, Pattaya, Bangkok gibi Uzakdoğu tatil yerleri, Kenya, Zanzibar, Johannesburg gibi Afrika turları ile gezilecek yerler ya da Balkanlar’da vizesiz ülkeler son yıllarda en popüler olan vizesiz noktalar arasında. Bu yıl uzun bir tatil yapabileceğiniz Ramazan Bayramı için seyahat planlarınızı erkenden yapın ve kusursuz bir tatil arayanlar arasında en hesaplı, en ekonomik tatil sizinki olsun.

Gezilmedik yer kalmasın!

Bir diğer vizesiz yer de Güney Afrika turları alternatifleri oluyor. Penguenler Sahili’nde penguenlerle birlikte yüzebileceğiniz Johannesburg ya da ünlü Table Mountain manzarası ve modern şehir ile doğal hayatın iç içe olduğu Cape Town’da akıllara kazınacak bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle dağın çevresine konumlanan şehir hayatı, huzurun ve sessizliğin arasında kendinizi bulabileceğiniz bir seyahat deneyimi sunuyor. Şehirde gün batımını izleyebilir, tekne turlarıyla çevredeki adaları görebilir ve hem turistik hem de tarihi birçok yerini gezebilirsiniz. Cape Town, birçok ünlünün de uğrak yeridir. Dünyaca ünlü sanatçıların, yönetmenlerin favori şehirlerindendir.

Asya’nın İncisi ve En Renklisi: Hindistan

Dünyadaki en renkli ülkeler arasında yer alan Hindistan, son dönemlerde en ekonomik fiyatlarla tatile gidebileceğiniz seçeneklerden biri! Delhi’den Agra’ya, Jaipur’dan Katmandu ve Varanasi’ye kadar birbirinden güzel şehirleri görebileceğiniz Hindistan turları da Asya’da gidip görebileceğiniz birbirinden harika yerleri barındırıyor. Eğer ayarlayabilirseniz Holi Festivali Dönemi’ndeki turlardan yerinizi ayırtarak, herkesin renkli boyalarla birbirini boyadığı bu festivalde de unutulmaz anlar biriktirebilirsiniz. Vize almanın zor olmadığı Hindistan, sıcakkanlı insanları ve geleneklerine bağlı, kültürünü bugüne kadar koruyan yerel halkı ile muhteşem bir rota sunuyor. Yeter ki siz karar verin ve bir an önce yerinizi ayırtın.

Advertorial

One Comment

  • Sözlükteki Adam - SözlükManNo Gravatar

    6 ayda anca vize alabiliyoruz ve bi ton para veriyoruz bi kağıt parçasına. Maksatları türklerin paralarını sövüşlemek değilse ben de bi şey bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir