Türkiye’nin oto yedek parça marketi Otostart.com TechnoLogic’te!

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic‘te bu hafta, Türkiye’nin internet üzerinden ilk ve tek oto yedek parça satış projesi olan Otostart.com‘un başarı öyküsü var.

Otostart.com Genel Müdürü Ertuğrul Fındık, binlerce marka ve model otomobilin parça veritabanını uzun bir süreç sonucunda oluşturduklarını belirtiyor ve Avrupa’daki otomotiv devlerinin bile bu veritabanını satın almak istediklerini TechnoLogic’e anlatıyor.

Otostart.com’un sadece internet ortamında yürütülen bir proje olmadığını belirten Fındık, Avrupa ve Türkiye’deki otomotiv fuarlarında standlar açtıklarını hatırlatıyor ve gerçek anlamda bu sektörün içinde yer aldıklarını söylüyor.

Tüketicilerin istedikleri marka ve model otomobilin yedek parçasını Otostart.com üzerinden sipariş edebildiklerini hatırlatan Fındık, oto servisleri için oluşturulan özel bir sistemle de, oto bakım ve onarım servisleriyle entegre bir şekilde çalıştıklarını söylüyor.

Oto servisleri kendilerine gelen bir otomobil için gerekli duyduğu parçayı, hemen Otostart.com üzerinden sipariş edebiliyor, montaj ücreti dâhil fatura sistem tarafından hesaplanabiliyor. Servisler, müşteri bilgilerini de dilerlerse, Otostart.com’un kendilerine sunduğu arabirim üzerinde tutabiliyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, Amazon.com tarafından geliştirilen kitap ve gazete okuma cihazı Kindle‘ın yeni versiyonunun çıkması, Avrupa Birliği’nin, rekabeti ihlal etmekle suçladığı Intel’e 1 milyar avro para cezası vermesi ve Türk Telekom’un, internet tarifesinde değişiklik yaparak, 8 Mbps’e kadar hızları tek tarifede toplaması var.

Haftanın sitelerinde ise, gezginlerin seyahat deneyimlerini paylaştıkları Binrota.com ve üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmek için ortaya çıkmış bir proje olan Eveçıkıyorum tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde, Sovyet ordusunun uzaylılara karşı savaştığı fantastik bir oyun olan Stalin vs. Martians’la ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise, TeknoSA Etiler Mağazası’ndan üç yeni dijital oyuncak hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ 15.25’TE TVNET’TE!..

Programla ilgili bilgi ve geçmiş bölümler için: www.techno-logic.tv

One Comment

  • Mehmet ArslanNo Gravatar

    Birçok otonun yedek parçalarını güvenilir hızlı hemde internet üzerinden bulabilmek gerçekten sevindirici bi hizmet kaliteli hizmet için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir