Türkiye’nin MSN aşkı bambaşka!

Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa, zaman zaman verdiği rakamlarla bizi bilgilendiriyor. Microsoft Türkiye’de aldığım son bilgiler, Türk halkının MSN olarak bilinen, şimdiki adı ‘Windows Live Messenger’ olan servisin kullanımında gösterdiği çılgınlığın boyutunu göstererek taze veriler içeriyor.
Buna göre, Türkiye 29,2 milyon Windows Live Messenger kullanıcısı ile Brezilya’dan sonra dünya 2.’si konumunda bulunuyor. Türkiye ayrıca 28 milyon Hotmail hesabı ile Brezilya ve ABD’nin ardından dünya 3.’sü.
İnternetteki Windows Live hizmetlerine erişim olanağı veren Windows Live ID sahipliğinde de Türkiye’deki kullanıcılar 30.5 milyon ile toplam kullanıcı sayısının % 6’sı ile dünyanın en büyük sanal topluluklardan birini oluşturuyor.
Windows Live Messenger, anlık ileti yazılımları pazarında 330 milyondan fazla aktif kullanıcıyla lider konumunda. Windows Live Messenger ile insanlar birbirlerine günde 8,5 milyar mesaj gönderiyor.
Son olarak hatırlatalım ki; 500 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın ikinci büyük e-posta servisi olan Windows Live Hotmail üzerinden her gün yaklaşık 280 milyon e-posta mesajı gönderiliyor!

2 Comments

Bir Cevap Yazın