Turkcell’in gözünden kaçan ayrıntı düzeltildi

Geçtiğimiz hafta bu sayfada Turkcell’in yeniden başlattığı ‘Haftada iki gün bedava’ kampanyasındaki sorunlardan bahsetmiştim. Kısaca hatırlayacak olursak; kampanyaya katılmadan önce gelen SMS’te kampanyanın 2009 boyunca süreceği belirtiliyor, ancak katılım sonrasında, bedava görüşmenin 1 Mart’a kadar olduğu bildiriliyordu. EVET yazıp SMS gönderilerek onay verilen kampanyada, sözleşme koşullarının onaydan önce tüketiciye bildirilmediği ortaya çıkıyordı.

Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün imzasıyla gelen cevapta, uyarım üzerine kampanya koşullarında değişiklik yapıldığı belirtiliyor:

“Öncelikle değerli uyarınız için size teşekkür ederiz. Yazınızda da dikkat çektiğiniz gibi SMS gönderiminde kampanya süresi onay mesajından sonra geliyordu, biz bu konuda bir iyileştirme yaptık. Söz konusu olan birinci mesajı: ‘Şanslı günleriniz: Ptesi ve Ctesi. 1 Mart’a kadar bedava konuşmak için bir sonraki mesajı onaylayarak 2009 boyunca Turkcell’li olma sözü vermeniz yeterli!’ şeklinde değiştiriyoruz.”

Turkcell, sadece Turkcell’lilerle, sadece yurtiçinde ve ayda 64 saati geçmeyecek şekilde sınırlanan kampanyada ‘2 gün boyunca bedava’ sloganını kullanmalarını ise daha önceki kampanyaya katılan 2 milyon kişiden hiçbirinin 64 saat sınırını aşmaması ve günde 8 saat konuşma anlamına gelen bu sürenin normal konuşma şartları altında bitirilmesinin mümkün olmaması nedeniyle tercih ettiklerini belirtiyor.

2 ay sürecek kampanya karşılığında abonelerden 2009 yılında Turkcell’den ayrılmama taahhüdü alınıyor ve 40 TL ceza ödeme koşulu getiriliyordu. Turkcell, bunda da bir değişikliğe gittiğini belirtiyor ve 3 gün içinde cayma bedeli ödemeden kampanyadan çıkılabileceğini hatırlatıyor.

Sevgili okurlar; katılacağınız kampanyalardaki koşulları ve sözleşmeleri dikkatli okuyun. Görüldüğü gibi bazı önemli detaylar sizi sizden çok düşünen Turkcell’in bile gözünden kaçabiliyor!

One Comment

  • Arif NazlıoğluNo Gravatar

    Syn.Melih Bayram Dede,uyrınız için daha önce tşk.etmiştim,Bu kez ise bu tip uygulamaların tüketiciye getireceği riskler konusundaki,bilinçlendirme çabanız ve haklılığınızın kabul edilerek,kurumun uygulamasını gözden geçirip,Tüketici lehine değişiklik yapması konusundaki kararlılığınız ve etkinliğiniz için tekrar tşk.ediyorum.Syg.

Bir Cevap Yazın