Çarşamba, Temmuz 18

Turkcell, indiriyo-kaldırıyo!!!

Abonelerinin başka operatörlere geçme endişesiyle, numara taşınabilirliğini önce Rekabet Kurumu’na götüren, ardından da konunun Danıştay’a gitmesine ve 2 yıl gecikmesine neden olan Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv, geçtiğimiz aylarda ekonomi muhabirlerinin davetli olduğu bir basın toplantısında, “Numara taşımayı bir dakika bile geciktirmedik” diyebilmiş, kimseden “Pardon, bu konunun Danıştay’lık olmasının nedeni siz değil misiniz?” cevabı çıkmamıştı.

Turkcell dün yine bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu toplantıda Ciliv’den yeni inciler dökülmüş. Televizyon ekranlarında, numara taşıyan selocanların bıktırırcasına karşımıza çıktığı bir dönemde, Ciliv, numara taşımanın o kadar da önemli olmadığını, numara taşıma uygulamasına geçileceği günün en önemli olayının Fenerbahçe-Galatasaray derbisi olduğunu ileri sürmüş. “Peki madem numara taşınabilirliği önemli değil, niye selocanlar televizyon reklamlarında numaraları indiriyo-kaldırıyo?” diyen de çıkmamış!

Kafa karıştıran kampanyalarla tüketiciyi ‘ucuz konuşuyorum’ illüzyonuna maruz bırakan ve cebindeki parayı ustalıkla alan GSM pazarının tekeli Turkcell’in Genel Müdürü Süreyya Ciliv, hiç de inandırıcı ve samimi değil. Ciliv’in bu tavrında sanıyorum, konuyu önemsiz göstererek, abone kaybı yaşayabilecekleri yönündeki korkularını gizlemek yatıyor!