Pazartesi, Ocak 22

Turkcell der ki; Yeter ‘Tonlama kazanma!’

Turkcell’in Uluslararası GSM Kongresi’nde En İyi Mobil Reklam Uygulaması dalında ödül alan projesi TonlaKazan‘da arayanlara reklâm dinletmek iyice zorlaştı. Yakın bir zamana kadar, dinletilecek reklâmlar otomatik olarak atanırken yeni kurallar getirilerek TonlaKazan servisinde gerileme olarak nitelendirmekten kaçınmayacağım bir döneme gerildi. Artık reklâmlar en fazla bir hafta dinletilebiliyor ve yeni reklâm seçmek için, bu servis üyelerinin web sitesinden sürekli yeni reklâmları takip etme ve seçmeleri gerekiyor. Bu takip yorucu olsa da, bu kez siteye girdiğinizde hiçbir reklâmı seçemediğinizi görüyorsunuz. Çünkü, seçenekler arasında sadece üç reklam var ve seçtiğinizde ise “Bu ton şu an için limitini doldurmuş durumda. Daha sonra tekrar dene.” Uyarısı alıyorsunuz. Yaklaşık 10 gündür, test amaçlı servise sık sık uğradığımda her defasında yeni reklâm atamanın artık çıkarılan bu yeni kurallarla imkânsızlaştırıldığını gördüm. Ayrıca Turkcell, TonlaKazan’a katılmak için ‘Çalarken Dinlet’ aboneliğini zorunlu tuttuyor ve her ay bunun için ücret alıyor. Sanıyorum, artık Turkcell sistem üyelerine ‘Tonlama kazanma’ demek istiyor ve bunu da zamana yayarak yapmayı planlıyor! Bizim de o zaman ‘Çalarken Dinlet‘memize gerek yok!

  • MiM

    Daha önce çalarkendinlet abonesi olma şartı vardı ama kaldırdılar. Şuan baktığımda çalarken dinlet abonesi olarak görünmüyorum.
    Zaten kontorler bir işe yaramıyor. standart tarife uzerinden işlem görüyor. zaten 10 dk 1 kontor’e konuşuyoruz. 20 knt verecek 20/4: 5 dk konuşturacak.. püff

  • Bu ayki faturamda, Çalarken Dinlet servisi abonelik ücreti olarak 2.87 TL kesildiğini görüyorum. Her ay bu para tahsil ediliyor. Yeni abonelerde Çalarken Dinlet aboneliği şartı olup olmadığını bilmiyorum.

  • Bu kadar odul aldi, bu kadar konusuldu ama benim ilgimi ceken konu markalarin reklam mecrasi olarak kullanmamasi. Son derece yaratici olan bu projede neden reklam yok sorusunu merak ediyorum.

  • Adios yok satıyormuş! Turkcell reklâmı yüklendi hattım şu an!

%d blogcu bunu beğendi: