Cumartesi, Temmuz 21

Türk Telekom GSM’cileri evinde nasıl vurdu?

Bir GSM operatörünün, sabit hatlara rakip olma çabası, Türk Telekom’un hanesine ‘kaçak güreşerek’ girmesiyle sonuçlanmıştı. Şimdi benzer bir karşılığı, GSM operatörleri alıyor ve sabit telefon hizmeti veren Türk Telekom, şimdi GSM operatörlerinin hanesine giriyor.

Türk Telekom, geçtiğimiz hafta, Wirofon adlı hizmeti devreye soktu. Grup şirketlerinden Argela’nın geliştirdiği Wirofon, özetle, cep telefonundan sabit hatlarımız üzerinden ekonomik görüşme yapmaya yarayan başarılı bir uygulama. Cep telefonu kullanırken bile, GSM operatörleri yerine, evimizdeki sabit telefonu kullanmamızı sağlayacak, cep telefonu faturamızı hafifletecek bir buluş.
 
Sistem, Wirofon uyumlu cep telefonlarına bir yazılım yüklenmesi ve bu yazılım sayesinde, Türkiye ve dünyanın her yerindeki kablosuz ağ noktaları üzerinden telefonumuzun bizi Türk Telekom şebekesine bağlamasıyla çalışıyor. Bu sayede cep telefonu ya da bilgisayarımızdan, ev telefonumuzun aboneliği üzerinden, şehiriçi tarifesiyle görüşme yapmamızı sağlıyor. 

KAÇAK GÜREŞE CEVAP

Hatırlarsanız bir süre önce, sabit telefonlara alternatif olarak bir GSM operatörümüzün kampanyası başlamıştı. Bu kampanyayla, evdeyken ev telefonumuzu bırakıp, cep telefonumuzla görüşme yapmamız amaçlanıyordu. Bu aslında, bir GSM operatörünün, sabit hatlara rakip olma çabası, Türk Telekom’un hanesine ‘kaçak güreşerek’ girmesiydi. Şimdi benzer bir karşılığı, GSM operatörleri alıyor ve sabit telefon hizmeti veren Türk Telekom, şimdi GSM operatörlerinin hanesine giriyor.

Bu operasyonda en büyük başarı kuşkusuz, dünyada hiçbir Telekom operatöründe bulunmayan bu teknolojiyi geliştiren Argela şirketine ait. İnternet üzerinden cep telefonu veya bilgisayar üzerinden alınabilecek bu teknolojiyi geliştiren Argela, Wirofon’la iletişinde yeni bir çığır açıyor. Siz de geç kalmadan Wirofon’la tanışmak ve ekonomik görüşme fırsatını yakalamak için http://www.wirofon.com/ adresini ziyaret edin.