Trabzonspor Avea ile hattını buldu: TrabzonCell

Türkiye’nin en çok tercih edilen GSM operatörü  Avea ile mobil telekomünikasyon alanında işbirliğine giden Trabzonspor, TrabzonCell’i taraftarlarının hizmetine sunuyor. TrabzonCell 500 bin aboneye ulaşarak, 10 milyon TL gelir sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’nin 4 büyük kulübünden biri olan Trabzonspor, 42. kuruluş yılını Türkiye’nin en çok tercih edilen GSM operatörü AVEA ile gerçekleştirdiği işbirliği ile kutluyor.  Trabzonspor ve Avea’nın hayata geçirdiği mobil telekomünikasyon işbirliği çerçevesinde TrabzonCell taraftar hattı Trabzonsporluların kullanımına sunuldu.

TrabzonCell 14 Ağustos 2009 tarihinde Trabzon’da gerçekleştirilen toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzon Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Sinan Zengin, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir, AVEA Kurumsal ve MVNO Direktörü Tunç Berkman ile kulüp yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra futbolcular da katıldı.   

Tanıtım toplantısında konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, “Bir dünya kulübü  olarak, dünyada ve Türkiye’deki teknolojik gelişmeleri takip eden, bunları kulüp adına yatırıma dönüştüren yeni ve farklı  bir bakış açımız var. Bu vizyon doğrultusunda AVEA ile gerçekleştirdiğimiz bu büyük projeyi sizlerle paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu işbirliği sayesinde, orta vadede 500 bin aboneye ulaşarak, kulübümüze 10 milyon liralık ek gelir sağlamayı hedefliyoruz. TrabzonCell ile ekonomik altyapımızı daha da güçlendirmek için tüm taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz. Taraftarlarımızın TrabzonCell kullanarak takımlarına verecekleri desteğin hem ligde, hem de Avrupa’da bizi daha iyi noktalara getireceğine inanıyoruz” dedi. Şener sadece Trabzon’da değil, ülkenin her köşesinde yaşayan Trabzonsporlular’ın TrabzonCell’i sahiplenmelerini istedi.

Trabzon Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Sinan Zengin ise Trabzonspor içerisinde önemli bir yatırım değeri olan TrabzonCell için kulübun güçlü bir personel kadrosu oluşturduğunu belirterek, tüm satış ve pazarlama operasyonlarını yürütmek üzere İstanbul’da özel bir ofis kurduklarını belirtti.

Yapılan araştırmalarda taraftarın yüzde 90’ının TrabzonCell’i kullanmaya olumlu baktığını söyleyen Zengin, “İşte şimdi, tüm taraftarlarımızın TrabzonCell kullanarak kulüplerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bir mobil telekomünikasyon hizmeti olan TrabzonCell ile taraftarlarımızın ileri teknolojiden faydalanarak uygun avantajlarla konuşmalarını sağlayacağız. TrabzonCell ile hem taraftarımız kazanacak, hem de kulübümüz” dedi.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ise Avea ve TTNet ile birlikte Türk Telekom grubu olarak Türk sporuna çeşitli alanlarda destek verdiklerini ifade ederek şunları söyledi;  “Avea’nın, bugün Trabzonspor Spor Kulübü ile imzaladığı anlaşma çok önemli.  Müşteri odaklı yaklaşımın güzel bir örneğini oluşturan mobil telekomünikasyon işbirliği, pazarlama ve marka yönetimi kavramlarına yeni bir boyut getirecek ve Türkiye mobil pazarında rekabetin dengelerini değiştirecektir. Bu projeyle Avea çeşitli markalarla güçlü kanallardan müşterilerine ulaşacak, Trabzonspor ise bu sadakat programı yoluyla ek gelir elde edecektir. Bunun yanı sıra Trabzonsporlular takımlarına maddi destek verirlerken Avea’nın sunduğu özel avantajlardan da yararlanabilecekler.” 

Toplantıda konuşan AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir ise Trabzonspor Kulübü ile yapmış oldukları ‘Mobil Telekomünikasyon İşbirliği’nden dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Türk futboluna uzun yıllardır sponsorluk projeleriyle katkıda bulunduklarını, bu yıl da spor kulüplerine ‘Mobil Telekomünikasyon İşbirliği’ modeli sayesinde sürdürülebilir ve kalıcı kaynak yarattıklarını belirten Akdemir, “Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük ekonomik değere sahip kurum olan Trabzonspor Kulübü’nün, Türkiye’nin yükselen markası Avea ile böylesine önemli bir işbirliğine imza atması her iki taraf için de büyük bir anlam ifade ediyor. Trabzonspor  taraftarları, hangi operatörden olursa olsun mevcut GSM  numarası ile TrabzonCell tarifelerinden faydalanabilecek ya da TrabzonCell markalı yeni bir hat alarak AVEA’nın güçlü altyapısı üzerinden benzersiz tarifelerle doya doya konuşacaklar” dedi.

TrabzonCell sayesinde taraftarlar uygun fiyatlarla konuşma imkanının yanı sıra pek çok katma değerli servis hizmetinden de faydalanma ayrıcalığına sahip olacaklar. Trabzonsporlular’ı çok özel avantajlarla konuşturacak olan TrabzonCell sayesinde telefon görüşmesi, SMS, MMS, mobil internet ve tüm diğer katma değerli servisler gibi, standart mobil telekomünikasyon hizmetleri de kullanıcılara sunulacak. TrabzonCell’i tercih eden abonelerin SIM kartlarında özel TrabzonCell logosu yer alacak ve telefonların ekranlarında TrabzonCell yazacak.

Avantajlı tarifeleri, paketleri ve kampanyalarla taraftarın karşısına çıkmaya hazırlanan TrabzonCell, tüm üyelerine doya doya konuşma özgürlüğünün yanı sıra takım ruhunu paylaşarak kulübe destek olma fırsatı sunacak. TrabzonCell özel içerikleriyle de keyifli anlar yaşatacak. TrabzonCell sayesinde, Trabzonspor’la ilgili pek çok özel içerik taraftarların cep telefonlarına gelecek. TrabzonCell’li, maç görüntülerinden transfer haberlerine, kadrolardan maç sonrası yorumlarına kadar takım hakkındaki özel bilgilere herkesten önce ulaşacak. Ayrıca TrabzonCell aboneleri formalardan maç biletlerine sayısız hediyeler kazanabilecek. 

TrabzonCell’li olmak isteyen taraftarlar faturalı ya da faturasız hat seçenekleri arasında tercih yapabilecek, isterlerse mevcut numaralarını kullanmaya devam edebilecekler. TrabzonCell, tüm Avea ve yetkili Türk Telekom bayilerinde aynı zamanda TS Club’larda satışa sunuldu.

Bir Cevap Yazın