The Next Web Türkiye yayında

The Next Web yani ‘Gelecek Web’ blogunun Türkiye ayağı yayına başladı. Webin geleceğini şekillendiren her türlü konuyu takip eden bir organizasyon olan The Next Web, özellikle bu geleceğin başrol oyuncuları olacak internet şirketleri, girişimleri ve ürünlerini inceliyor.

The Next Web’in geçmişine bakarsak, 2006’dan bu yana düzenlenen Avrupa’nın en prestijli web konferanslarından biri olduğunu görürüz. The Next Web organizasyonu, Ocak 2008’de üçüncü konferansının düzenlenmesinden önce organizasyonun adıyla bir ‘weblog’ açtı.

Avrupa merkezli olmasına rağmen yaklaşık 1.5 yıl gibi bir sürede, sektörde sık takip edilen ve güvenilir sayılan bir kaynağa dönüşen The Next Web International Blog, 2009 yazı sonuna doğru bu başarısını lokal açılımlar ile devam ettirmek isteyince, Türkiye projesi de hayata geçmiş.

Türkiye operasyonunu Özer Dölekoğlu ile birlikte yöneten Oğuz Serdar, “Bu noktaya biz devreye girdik, görüşmelere başladık ve sonrasında sistemin alt yapısı kuruldu, The Next Web Türkiye takımı oluşturuldu. Sonuç olarak bugün The Next Web Türkiye blogunu sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yaklaşık 10 dilde hizmet vermeyi planlayan The Next Web’in diğer lokal açılımlarının da başarılı olacağından hiç şüphemiz yok.” diyor.

The Next Web, Türkiye’de küresel bir vizyona sahip, yeni nesil bir medya aracı kazandırılması açısından çok önemli. Dilerim uzun ömürlü olur ve Türk internet medyasının projelerini de küresel alanda duyurmaya yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın