Teknoloji kanalı SciTech TV Türkiye’de

Türkiye’nin yeni kanalı ‘Sci Tech TV’ zihninizi müthiş bilgilerle donatmak üzere Turksat Teledünya 77.kanalda  1 Haziran dan itibaren yayında.

İçlerinde MTV, Nickelodeon, Eurosport Türkçe Prodüksiyon gibi kanalların Türkiye sahibi olan MCD Grup, şimdi de Eicom şirketinin bilim ve teknoloji kanalı olan ‘Sci Tech TV’nin yayın haklarını aldı.

Multi Channel Developers Inc (MCD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya, Eicom şirketinin bilim ve teknoloji kanalı ‘Sci Tech TV’nin Türkiye’deki yayını konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Sci Tech TV’te teknoloji, yaşam, yeryüzü ve uzay bilimlerine dair merak edilenler, 3 ila 10 dakikalık programlarla magazine tadında  ekrana geliyor.

Eicom’un yöneticisi, Steve Timmins, “2003’ten beri MCD ile çalışıyoruz ve hep onların hevesinden, sıkı çalışmalarından ve uluslararası televizyon pazarını anlayışlarından etkilenmişizdir.Türkiye’de başlayan yeni yayınımızdan ötürü çok büyük memnuniyet duyuyoruz ve Türk kablolu televizyonu ve uydusuyla olan ilişkilerimizi MCD aracılığıyla geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Eicom plc portföyünde hali hazırda, müzik istasyonu ROCK-on TV, Bilim ve Teknoloji kanalı Sci Tech TV gibi dijital kanalları bulundurarak bunları Büyük Britanya ve denizaşırı ülkelere, uydu, kablolu televizyon ve geniş bant gibi pek çok çeşitliliği bulunan platformlar üzerinden yayınlanıyor.

MCD, bünyesine dahil ettiği yepyeni kanal ‘Sci Tech TV’ ile birlikte, MTV Türkiye, Eurosport, Nickelodeon, VH1, Sinema TV, Sinema TV Aile , Sinema TV 2, RTL kanallarından oluşan yayın ağını ve izleyici kitlesini daha da genişletmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir