TakasMerkezi’yle parasız E-Ticaret dönemi

Parasız ticaretin yeni adresi sloganı ile yayın hayatına başlayan takasmerkezi.com, oluşturduğu yeni iş modeli ile üyelerin birbirleri ile yaptıkları alışverişlerde, parayı devreden çıkarmayı vaat ediyor.

Mavi Kelebek New Media Solutions çatısı altında, yaklaşık bir yıllık bir geliştirme sürecinin sonunda yayına açılan takasmerkezi.com, yarattığı iş modeli ile tüketimi körükleyen günümüz ticaret anlayışına alternatif bir çözüm sunuyor.

İhtiyacınız olmayanları satarak ihtiyacınız olanları almak ama alım ve satım işlemleri sırasında para kullanmamak! Site, bunu yapmak için unutulmuş bir ticaret yöntemi olan takası, teknoloji ve internetin gücü ile harmanlıyor ve tüm sürecin bir merkez tarafından kontrol edildiği %100 güvenilir bir sistem oluşturuyor.
Ürünlerin satışında tercih edilen ikinci el veya açık arttırma sitelerinin tersine, takasmerkezi.com’ da bireyler arasındaki alışverişte para kullanılmıyor. Her üye için açılan bir cari hesapla, bir işlem gerçekleştiğinde, ürün bedeli kadar sanal para, alıcının hesabından satıcının hesabına geçiyor. Bu para sadece site içerisinden ürün almak için kullanılabiliyor.

takasmerkezi.com projesinin yaratıcısı Mavi Kelebek New Media Solutions Genel Müdürü Önder Eren, “Hedefimiz, yarattığımız bu yeni parasız ticaret anlayışını sadece Türkiye’de değil, Kuzey Amerika ve Avrupa kıtasında da açacağımız kardeş sitelerle yaymak. Bunun için çalışmalarımızı eşzamanlı olarak başlatmıştık. Türkiye’deki operasyonumuzun bizim için büyük bir tecrübe olacağını düşünüyoruz. Yaptığımız araştırmalar bu konuda ciddi bir boşluk olduğunu,internet kullanıcılarının bu tip bir modele ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.” diyor.

takasmerkezi.com’da, antika porselenden son model cep telefonlarına, DVD filmlerden ayakkabıya, giysiye, kitaptan elektroniğe kadar, sınırsız sayıda ürünü 18 ayrı kategori altında satmak veya almak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir