Süper hızlı internet 4.5G ile e-ticaret hızlanacak

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, süper hızlı internet 4,5G’nin kullanıma sunulmasıyla online alışverişin de ivme kazanacağı görüşünde.

muraterkan-turkcell-2016

Günümüzde alışverişin vazgeçilmezi haline gelen e-ticaret alanında daha iyi hizmet sunabilmek için Turkcell, araştırma şirketi Ipsos ile müşterilerinin nabzını tuttu. Nisan 2016 itibariyle 4,5G teknolojisiyle 375 Mbps süper hızlı mobil internet sunacak olan Turkcell, bu hızını e-ticarette de müşterileri için avantaja dönüştürecek. Araştırmada çıkan sonuçlara göre güven, uygun fiyat ve iade şartları müşterilerin önceliğini oluşturuyor.

MÜŞTERİ NELER İSTİYOR?

E-ticaret araştırması ile ilgili bilgi veren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Araştırmamıza baktığımızda online alışveriş tercihlerinde değer tekliflerinin, kategori zenginliğinin ve iade koşullarının en önemli kriterler olduğu görülüyor. Biz bu işte gerçekten önemli bir oyuncuyuz ve Türkiye’nin bu dijital dönüşümünde etkin bir rol oynamayı hedefliyoruz. Turkcell.com.tr’deki trafiğin %63’ü mobil üzerinden geliyor. 1 Nisan’dan itibaren 4,5G teknolojisiyle 375 Mbps süper hızlı internet sayesinde mobile uyumlu platformların sayısı artacak” dedi.

YÜZDE 14 ONLİNE ALIŞVERİŞÇİ

Turkcell’in araştırmasına göre Türkiye’nin %14’ü online alışveriş yapıyor. Her üç online alışverişçiden biri 15-25 yaş aralığında. Online alışverişçilerin %50’den fazlası 15-35 yaş arasında ve erkekler. En fazla alışveriş yapanlar %22 ile öğrenci. Öğrenci dışında kalan kitle ise çalışan ve özellikle özel sektörde çalışan kişiler.

TABLETTEN ALIŞVERİŞ FAVORİMİZ

Türkiye’de online alışveriş %15 cep telefonu, %5 tablet, %80 oranında bilgisayar üzerinden yapılıyor. Tabletler cep telefonu ve bilgisayarlar kadar yaygın olmadığı için online alışveriş için henüz diğer cihazlara kıyasla daha az popüler. Fakat ekran büyüklüğü ve kullanım kolaylığı sebebiyle daha elverişli olduğu düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir