Sosyal ağlarda son tango

toplu mesaj

İnternette sosyal ağ denildiğinde ilk akla gelen site kuşkusuz Facebook‘tur. Sokaktaki insana kadar inen Facebook‘un ne olduğunu kimseye anlatmaya bile gerek yok. 28 milyon internet kullanıcısının bulunduğu ülkemizde tam 12 milyon kişi bu siteye üye.

Yani sokakta gördüğünüz yaklaşık her iki kişiden biri Facebook‘ta. Türkiye’de henüz sokağa inmeyen dünyaca ünlü bir sosyal ağ var. FriendFeed adlı bu sosyal ağ Ekim 2007’de Google’dan ayrılan 4 kişi tarafından kuruldu.

Şu anda 12 kişilik bir ekibi bulunan FriendFeed, kısa ömrüne rağmen çok farklı bir proje olması nedeniyle dikkat çekti ve Facebook tarafından geçen hafta satın alındı.

Şimdi Facebook sayesinde FriendFeed ile tanışmayan kalmayacak. Seçkinlerin yeri olan FriendFeed, Facebook gibi kalabalık bir caddeye dönüşecek.

Şimdi yeni umudumuz, Google’ın Wave adlı platformu. O da 30 Eylül’de geliyor. Özetle; yeni diyarlara doğru göçe hazırlanın!

2 Comments

  • e-vren :)No Gravatar

    Ama artık şuraya böğk diye çıkartacağım Melih :)

    Facebook’tan önce friendfeed hesabım vardı; nedir çözemdiğim için öylece duruyordu. Facebook’a alışmam ayları buldu, sonra FF’ye kanım kaynadı. O aralar sosyomat’ta orda burda dolanıyordum. Daha dahil olmadığım, artık olmak da istemediğim yüzlerce sosyal ağ var. ya hep yanı kişiler, aynı başlıklar, aynı paylaşımlar.. Ne gerek var bu kadar iletişime, kaynaşmaya :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir