SDN, dergiden geldi, dergiye döndü: SDN TeknoSA Magazin

Hakkı Alkan‘ı, teknoloji şirketlerinin düzenlediği basın toplantılarından birinde tanıdım. O dönem Ciner Holding tarafından yayınlanan PC Magazine dergisinde çalışıyor ve ShiftDelete.Net adlı teknoloji sitesini yeni yeni yayınlamaya başlıyordu. Dergicilikte edindiği tecrübe ve bilgi birikimini ShiftDelete.Net‘te başarıyla kullanınca, site aldı başını gitti ve ShiftDelete.Net bugün Türkiye’de başarı öyküsü olarak gösterilebilecek nadir örneklerden biri haline geldi.

ShiftDelete.Net‘in ilk yıllarında görsel ve videolu dersleri, ortalama internet kullanıcılarının imdadına yetişecek püf noktalarını görsel ve sesli anlatımlarla yayınlıyor olmaları, o zaman için çok yeniydi ve de çok tutuldu. O dönemde ShiftDelete.Net‘i (dolayısıyla Hakkı Alkan‘ı) takdir ettiğim için TVNET‘te hazırlayıp sunduğun TechnoLogic programlarından birinde de konuk etmiştim. ShiftDelete.Net‘in öyküsünü Hakkı’dan dinlemiştim. O video kaydını (06.30 dakikadan itibaren) aşağıda izleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim başlıktaki vurguya; neden “SDN, dergiden geldi, dergiye döndü: SDN TeknoSa Magazin” dedim? Çünkü dergi mutfağından doğan ShiftDelete.Net, gün geldi kendi dergisini çıkardı. iPad’de (ve dolayısıyla iPhone’da da) yayınlanan SDN TeknoSA Magazin, dergicilik tecrübesi bulunan bir teknoloji editörünün, internette kendi mecrasını oluştırması ve aşama aşama ilerleyerek bir dergi sahibi olarak karşımıza çıkmasıyla aslında bize çok şeyler söylüyor.

Bugün TeknoSA sponsorluğunda çıkan SDN TeknoSA Magazin, yıllarını dergi mutfağında geçirmiş, bu alanda tecrübesi bulunan Hakkı Alkan‘ın ve onunla birlikte bu işe emek veren arkadaşlarının yönetiminde, Türkiye’de iPad, iPhone ve TeknoSA web sitesin üzerinden yayınlanan başarılı bir teknoloji dergisi. iPad veya iPhone’u olanların, hiç zaman geçirmeden SDN TeknoSA Magazin’i buradan cihazlarına indirmelerini, SDN ailesinin de bu güzel dergiyi farklı platformlarda da yayınlamalarını öneriyorum. Çünkü, okuyucu neredeyse biz de orada olmak zorundayız.

2 Comments

  • Hakkı AlkanNo Gravatar

    O zamanlar gençmişiz :)

    O zamanlardan beri deneyimleriyle bize destek olduğun için sonsuz teşekkürler Melih.

    Her güzel yeniliği seninle paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğumu bildirmek isterim.

  • Abbas TekinNo Gravatar

    SDN’yi yayın hayatına başladığından beri takip eden birisi olarak, o zamanlar çokça faydalandığımı söyleyebilirim. Böylesine faydalı bir platformu oluşturdukları için; öncelikle Hakkı Bey’e ve değerli SDN çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir