Pattaya’nın eğlence anlayışına dair merak edilenler

Asya ülkelerinin doğal ve tarihi güzellikleri yurtdışı turları ile gezen hemen herkesin ilgisini çekiyor. En çok tercih edilen destinasyonların başında gelen Asya ülkeleri kendine özgü gelenekleri, yemekleri ve eğlence hayatı ile öne çıkıyor. Bu yıl Avrupa turları ile gezmekten sıkılıp tatil tercihini Asya turundan yana yapacakların en çok merak ettikleri konuların başında gelen eğlence hayatı, söz konusu Pattaya ise endişe edilecek bir konu değil çünkü Pattaya, dünyanın en önemli eğlence merkezleri arasında yer alıyor. Her zevke ve bütçeye göre eğlence hizmeti sunan Pattaya’da, geleneksel Asya eğlencelerinden tutun da birbirinden farklı türde eğlence hayatı ile karşılaşmak mümkün. Eğer Pattaya turu yapacaksanız, kentin eğlence anlayışı sizi yorgun düşürebilir. Bu yüzden gitmeden önce bol vitamin almanızı öneriyoruz.

En çok tercih edilen destinasyon

En egzotik ülkeler arasında yer alan Tayland’ın en önemli şehirlerinden biri kuşkusuz Pattaya. Tayland’ın başkenti Bangkok’un yaklaşık 165 km kadar güney doğusunda yer alan Pattaya, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında yer alıyor. Pattaya’nın kelime anlamını merak edenler için de küçük bir bilgi verelim. Pattaya kelimesi “Güney Batı Munson Rüzgarı” anlamına geliyor.

Pattaya turu yapıyorsanız bu şehrin merkezi ve kalbinin attığı yer Walking Street. Bu bilgiyi eğlence hayatı için her zaman hatırlamanız gerekiyor. Çünkü Walking Street, bu şehrin gece hayatında nabzının attığı yer. Bu sayede bölgede dilediğiniz türe ve zevke göre mekan bulabilir, Pattaya’nın gece hayatına giriş yapabilirsiniz. Pattaya neredeyse 24 saat uyumayan bir yer. Hal böyle olunca Pattaya gezisinde eğlence hayatından yorgun bile düşmeniz muhtemel. Görsel şovlar ve şölenler kenti olan Pattaya’da her gece farklı mekanlarda düzenlenen şovlara katılabilirsiniz. Pattaya turunuzda bu kent için olmazsa olmazlardan birinin dans olduğunu fark edeceksiniz. Pattaya’da dans her an her yerde karşınıza çıkacak. Gece hayatının vazgeçilmezi olan dans faktörü, Pattaya’da çeşitli türlerde kendini gösterecek. Eğlence anlayışınıza göre bir mekan tercih edin ve kendinizi bu kentin gecelerine bırakın. Sınırı olmayan ve sabaha kadar süren Pattaya eğlenceleri ile Asya coğrafyasının tam olarak farkına varacak ve bu ülkeyi çok seveceksiniz.

Eğlence hayatı çok popüler

Pattaya’da gece hayatı denildiğinde istikamet bölgenin en büyük diskosu Palladium oluyor. 6500 kişilik kapasitesi ile yerli ve yabancı turistlerin en sık gittikleri mekanlardan biri olan Palladium’a siz de mutlaka uğramalısınız. Palladium’la birlikte Pattaya’nın en çok gidilen bir diğer mekanı ise Alcazar oluyor. Dünyaya nam salmış bir eğlence noktası olan Alcazar’ın en önemli özelliği burada düzenlenen gösterilerin bugüne kadar yaklaşık 6 milyon kişi tarafından izlenmesi. Pattaya gezinizde eğlence hayatına giriş için uğrayacağınız en önemli nokta da Pattayaland Caddesi. Cadde üzerinde yer alan barlarda birbirinden farklı eğlence türleri ile karşılaşacaksınız. Tiffany’s Cabaret Show’da ise farklı türde danslar izleyecek; Moulin Rouge, Angel Witch, Marine, Tony’s ve Lucifer gibi popüler eğlence merkezlerinde sabah olduğunu fark etmeyeceksiniz bile.

Pattaya’da eğlence hayatı gün batar batmaz başlıyor. Eğlencenin başlaması için gecenin ilerleyen saatlerine ihtiyacınız yok çünkü bu kentte her an her yerde eğlence ile karşılaşmak mümkün. Bu da Pattaya’yı birçok kente göre farklı ve özel kılıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence hayatında başka bir Pattaya manzarasına merhaba diyeceksiniz. Pattaya yalnızca gece hayatından ve gece eğlencelerinden ibaret değil elbette. Dediğimiz gibi bu kentte her türden eğlence bulmak mümkün. Eğer gece hayatı ile ilginiz pek yoksa o halde Pattaya’da eğlenmek için kültür, sanat ve doğa gezileri yaparak ya da spor aktivitelerine katılarak seyahatinizin tadını çıkartın.

Pattaya turu için en ideal zaman

Pattaya gezisi yapmak ve eğlence hayatını doyasıya yaşamak için en ideal zaman kasım ve şubat ayları arası. Bu aylarda Pattaya sıcak ve kuru bir iklime sahiptir. Mart ve mayıs ayları ise Pattaya’nın en sıcak ve nemli olduğu aylardır. Hazirandan ekime kadar olan zamanlarda ise kentte şiddetli yağmurlar görülür. Bu yüzden Pattaya turuna çıkmadan önce gideceğiniz tarihi iyi ayarlamanızı öneririz. Asya ülkelerinin meşhur yağmurlarına yakalanmak, Pattaya gezi planlarınızda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Yine bunaltıcı sıcakların olduğu aylarda seyahat etmeniz, dünyanın en güzel ve eğlenceli şehirlerden biri olan Pattaya’nın tadına tam olarak varamamanıza neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir