Oyun zamanı

En popüler teknolojik oyuncaklardan olan oyun konsolları her geçen gün kapasitelerini geliştirmeye devam ediyor. Microsoft’un yeni oyuncağı Xbox One, Sony’nin PlayStation4 ve Nintendo’nun Wii U adlı ürünleri öne çıkan seçenekler.

oyun

Microsoft’un yeni oyuncağı Xbox One, oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype aynı kutuda buluşturuyor. Bir oyun konsolu olmanın yanı sıra filmden müziğe, televizyondan Skype ile görüntülü iletişime kadar çağdaş yaşamın tüm eğlence anlayışını tek bir kutuya sığdıran Xbox One, Steven Spielberg’in yöneteceği Halo TV dizileri ve NFL (Amerikan Futbol Ligi) ile yapılan özel anlaşmalarla içerik zenginliğini de farklı bir noktaya taşıyor.

SESLE KONTROL

Xbox One, gerçekliğin sınırlarını zorlayan oyun deneyiminin yanı sıra tüm özelliklerinin sesle kolayca kontrol edilebilmesiyle dikkat çekiyor. ‘Xbox On’ diyerek kişiye özel Xbox One ana ekranınızı açmak, izlemek istediğiniz kanalın adını söyleyerek televizyon kanalını değiştirmek, program listesini görüntülemek ve aynı anda internette arama yapmak artık mümkün.

xboxone

Derin siyah görünümü, eğimli kenarlarla ve şık şekilde yatay olarak yerleştirilmiş bir Blu-ray okuyucuyla tamamlandı. Konsolun tasarımıyla uyumlu 1080p Kinect algılayıcı, daha duyarlı ve sezgisel bir deneyim sunmak üzere baştan yorumlandı. Neredeyse her aydınlatma koşulunda çalışacak şekilde güncellenen algılayıcı, bilek hareketini dahi algılayacak ve gürültülü bir odada sesi ayırt edebilecek yeteneklerle donatıldı.

game

PS4 İÇİN GERİ SAYIM

Öte yandan Sony de PlayStation4 oyun konsolu için son hazırlıklarını yapıyor. 2013 E3 Medya ve İş Zirvesi’nde PlayStation4 sistemini tanıtan şirket, ürünün bu yılın sonuna doğru piyasada olacağını açıkladı. PlayStation4’le birlikte SCEA PS4, PlayStationVita (PS Vita) ve PlayStation3 (PS3) sistemlerine yönelik birinci ve üçüncü taraf özel içeriklerden oluşan geniş yelpaze ile gelecek nesil PlayStation Plus (PS Plus) üyelik programı da tanıtıldı.

NintendoWiiU

Nintendo’nun oyuncağı Wii U

Oyun piyasasının kıdemlilerinden olan Nintendo, Wii U adlı konsolu bir başka seçenek. Wii U, şirketin HD görüntü sunabilen ilk konsolu. 2 GB RAM’e sahip olan konsol, iki farklı donanımla geliyor. ‘Basic’ olarak anlandırılan beyaz kasalı donanımda 8 GB dahili hafıza bulunuyor. ‘Deluxe’ veya ‘Premium’ olarak adlandırılan ikinci donanımda ise 32 GB dahili hafıza mevcut. Nintendo Wii U’nun asıl konrolcüsü dokunmatik ekranlı Wii U GamePad.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir