Oracle’ın inovasyon ödülü Argela’ya

Oracle’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika inovasyon ödülünü bir Türk Telekom grup şirketi olan Argela kazandı. Ödül kazanan çözüm, Argela’nın hedefli reklam platformunun(targeted advertising platform) bir parçası olan multimedya sponsorlu arama (multimedia sponsored call). Telekom operatörlerine sunulan bu çözüm, operatöre reklam destekli arama ve mesajlaşma esnekliği sağlıyor.
 
Reklam verenler ise son kullanıcının aramalarını bir reklam mecrası olarak kullanıyorlar. Son kullanıcı önce servise üye oluyor ve birtakım bilgiler veriyor. Daha sonra yapacağı aramalarda numarayı tuşladıktan sonra bir reklam izliyor ya da dinliyor.

Böylece o konuşmayı bedava ya da indirimli yapıyor. Reklamcı ise hedef kitlesine uygun bir kişiye istediği reklamı yaparak etkin bir pazarlama yöntemi kullanmış oluyor. Tabii ki son kullanıcı da kazançlı çünkü o da reklamı izleyerek ya da dinleyerek bedava ya da indirimli hizmet alıyor.

Oracle’ın Oracle teknolojilerini ve ürünlerini kullanarak müşterileri için değer yaratan iş ortaklarına layık gördüğü Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İnovasyon Ödülü yılda 2 kez verilen bir ödül.

Bu yıl ödül için tüm Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan 16 ülkeden 58 başvuru yapıldı. Bu başvurular arasında Argela’nun sunduğu çözüm, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinden 14 üst düzey Oracle yöneticisinden oluşan İnovasyon Kurulu’nun beğenisini toplamayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir