Microsoft İzmirli devBIZ’i satın aldı

Dünyanın yazılım devi Microsoft Türkiye’den hem de İzmir’den küçük ölçekli bir yazılım şirketi olan devBIZ’i satın aldı.
BT Dünyası‘nın haberine göre, 2001 yıllında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Hakan Eskici ve Ahmet Ali Akkaş isimli iki genç mühendisin kurduğu şirket Microsoft’un .Net yazıllım platformunda eksik kalan bölümleri tamamlayacak bileşenler geliştirmeye başladı. 2005 yılına gelindiğinde Çin’den ABD’ye kadar 50’yi aşkın ülkeye yazılım ihraç eden bir şirket haline geldi devBIZ.
Yahoo, Accenture, Texas Instruments, Unilever, Wells Fargo ve Fujitsu gibi dev şirketlerin yanında ABD Senatosu’na da yazılım satan şirketin kilit ürünü ise TeamPlain Web Access adlı ürünü. Microsoft’un Team Foundation Server isimli ürününe web tabanlı erişim olanağı sağlayan ürün çalışmaları, dokümanları, kodları ve raporları ayrı bir yazılım kurmadan web tarayıcı aracılığı ile görüntülemeyi sağlıyor. Microsoft’un şirketi satın almasının sebebi de bu ürün dünya çapında büyük beğeni kazanmasına dayanıyor.
http://www.devbiz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir