MessengerFX ekibinden iddialı bir proje: LiveGO

Sürekli Türkiye’den global projeler çıkmasının gerekliliğine vurgu yapılır. Bu, pek de hayata geçirilmiş değil. Ancak yavaş yavaş bu yönde adımlar atılıyor. Türkiye’de hedefi küresel olan projeler çıkıyor.

Bunladan biri online mesajlaşma platformu olan MessengerFX’in ekibi tarafından hayata geçirilen LiveGO. Aldığım bilgiye göre, geçtiğimiz ay hayata geçen proje yoğunluklu olarak Avrupa ve Güney Amerika’dan ilgi görüyor.

LiveGO üzerinden kullanıcılar, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara, MSN Messenger,Yahoo ve Gtalk gibi anlık mesajlaşma servislerine ve Hotmail, Gmail ve Yahoo gibi e-mail hesaplarına tek bir sayfa üzerinden bağlanabiliyor.

Kullanıcılar, Todo List, Takvim ve Notlar gibi araçlarını da LiveGO üzerinden yönetebiliyor. Şu anda, Türkçe, İngilizce, Portekizce, İspanyolca olarak yayında olan LiveGO’nun, yakın gelecekte, Fransızca ve Almanca versiyonları da gelecek.

Proje ekibinden aldığım bilgiye göre, LiveGO’nun başarısının altında bugüne kadar 10 milyon kullanıcıya ulaşan ve 2 milyon aktif kullanıcı ile büyük ilgi gören MessengerFX tecrübesi var.

2010 yılı başında, LiveGO fikri ile Golden Horn Ventures’dan ciddi bir yatırım alan Türk mühendisler, projeyi geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Projeyle ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir