MacBook’larda Apple sürprizi

Apple’ın merkezinin bulunduğu San Francisco’da 50’den fazla ülkeden gelen 5200 teknoloji uzmanının katıldığı yıllık konferansta, taşınabilir bilgisayarlarla ilgili sevindirici gelişmeler yaşandı.

Masa üstü bilgisayarlarının fiyatını Mart’ta indiren Apple grubu yıllık konferansında, taşınabilir bilgisayar modeli MacBook’un yeni ve daha ucuz modellerini tanıttı.

15 inçlik ekrana sahip modelinde 300 dolarlık indirime giderek ürünü 1699 dolardan satmaya başlayan Apple, daha gelişmiş modellerini de 1999 ve 2299 dolara satacağını açıkladı.

13 inçlik ekranı bulunanları 1199 ila 1499 dolara satacak şirket, ultra ince modeli MacBook Air’in daha geliştirilmiş modellerini de 1499 ila 1799 dolara satışa sunacak.

Şubat’tan beri deneme safhasında bulunan yeni tarayıcı Safari 4’ü öngörüldüğü gibi başlatan Apple, bu tarayıcının Microsoft’un Mart’ta çıkardığı Internet Explorer 8’den 8 kat hızlı olduğunu bildirdi.

Ancak Apple, yeni işletim sistemi Snow Leopard’ın Eylül ayında kullanıma hazır olabileceğini açıklayarak, hayal kırıklığı yarattı.

Daha fazla bilgi için: http://www.apple.com/macbookpro/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir