Logo iyi de keşke yeşil yapmasaydın

Google, özel günlerde logosunu değiştirerek, jestler yapıyor. Bayramlarımızda, özel günlerimizde, Google’ın logolarının değişmesine alışkınız. Ancak bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yeşile boyayınca, işin rengi değişiyor.

Açıkçası CNN Türk’te konuyla ilgili bir haberle, olayın farkına vardım. Google’a girip hemen baktığımda CNN Türk editörleri gibi ben de yadırgadım. Türkiye’de özel anlamlar yüklenen bir renge, Atatürk’ü boyamak hiç şık değil.

En azından Google’ın Türkiye ofisinde çalışanların böyle bir şeyin yadırganacağını düşünmeleri gerekirdi. Google, bundan ders almalı ve böyle hatalara düşmemeli.

3 Comments

 • YusufNo Gravatar

  googleninde cok umurunda sanki :) ders almalı :D

  hocam biz osmanlı torunuyuz osmanlının rengi hep yeşildi geçmişini bilmeyen gelecegini bilemez tamam ?

  Ayrıca bence cok güzel olmuş atam tarihinin bilincinde bir yüce önderdi şimdiki gibi çakma atatürkçüler gibi değil

 • e-vren :)No Gravatar

  Merhaba Melih.

  Yeşil’e yüklenen özel anlamlar nelermiş; onları da yazar mısın? Bu kadar geniş bakış açısıyla dar eleştiriler çakışıyor :) Senin bakış açına göreyse bu anlamlar sorun yok; ha yok gerçekten dediğin gibiyse ilköğretimdeki yeğenimin yeşil pastel boyalarını alacağım elinden, ağaçları yeşile boyamasın diye :D

 • Kürtçe MüzikNo Gravatar

  Hocam standart renkte olsaydı yine aynı palavralar dolaşacaktı. Eskiden google Türkiye için logo yapmıyor diye herkes seferberdi şimdi yaptığı için yargılanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir