LG nihayet lütfetti, telefonuma internet paylaşımı geldi

Bir süredir Windows Phone 7.5 işletim sistemi ile çalışan LG-E900 Optimus 7 model telefon kullanıyorum. Bu işletim sisteminin henüz yeterince yaygınlaşmamış olması nedeniyle bazı olmazsa olmaz özellikler için bile beklemeniz gerekebiliyor.

LG-E900 Optimus 7’de en çok ihtiyaç duyduğum özellik nihayet sistem güncellemesi sonucu geldi. LG lütfetti de geldi dememin nedeni, bu güncellemenin, benim olmazsa olmaz olarak nitelendirdiğim, “İnternet Paylaşımı” özelliğinin aynı işletim sistemini kullanan başka marka telefonlara aylar önce gelmiş olması.

LG, elini ağırdan alınca bizim gibi sürekli sahada çalışan, acil durumlarda merkeze haber geçmek internet paylaşımına ihtiyaç duyan gazeteciler için vazgeçilmez olan bu özellik için aylarca beklemem gerekti.

Bu arada, sahada çalışırken tek bağlantı alternatifim, umudumu bağladığım tek şey LG’nin bana bahşettiği “İnternet Paylaşımı” özelliği değil. Görev için bulunduğum mekanların bir çoğunda (ücretli ya da ücretsiz) kablosuz ağ var. Ayrıca TTNET’in her abonesine verdiği aylık 600 dakika ücretsiz WiFi hediyesi oldukça işime yarıyor; gerektiği zaman kullanmak için de Turkcell VINN her zaman yanımda.

3 Comments

  • TurgayNo Gravatar

    Telefonu 2011 kasım ayında güncel versiyon yüklenmiş şekilde satın aldım. İlk aldığım günden beri bu özelliği kullanabiliyorum. Biraz geç olmuş haberiniz. Dinçer bey, çok cihaz kullanan ve hep değiştiren birisinin son kullanacağı cihaz diyerek anlatabilirim windows phone işletim sistemini :)

  • Melih Bayram DedeNo Gravatar

    Merhaba Turgay Bey,

    Bu telefonu geçen yıldan bu yana kullanıyorum. Bu süre içinde üçüncü kez güncelleme geldi. Kullandığım ürün test amaçlı. Sizin satın aldığınız ürünün işletim sistemi farklı olabilir.

Bir Cevap Yazın