KOBİ’lere tümleşik iletişim fırsatı

Teknoloji devi IBM, Lotus çözümleri aracılığı ile KOBİ’lere destek olmaya devam ediyor. Lotus Foundations, IBM tarafından ’30 dakikada kurulabilen anahtar teslim bir KOBİ çözümü’ olarak tanımlanan bir hizmet. Şimdiye kadar dünyanın birçok noktasındaki küçük ve orta ölçekli firmalara destek veren IBM, şimdi de tümleşik iletişim anlamında daha fazla özellik içeren bir ürününü tanıttı. Lotus Foundations Reach, kolay kurulumu yanında Lotus ürün ailesinin IP Telefon hizmetlerini de KOBİ’lere sunuyor.

Lotus yazılımları ekosisteminin temelini oluşturan Lotus Foundations Reach, tıpkı Lotus Foundations Start gibi, 5 ile 500 arasında çalışanı bulunan firmalar için optimize edilen bir yapıya sahip. Bu çözüm sayesinde firmalar bilişim sistemlerini ayakta tutmak için zaman harcamak yerine zaten kısıtlı olan kaynaklarını işlerine odaklayabiliyor. Linux tabanlı sunulan bu Lotus çözümü, dosya paylaşımı, elektronik posta ve uzaktan erişim gibi özellikleri barındırıyor.

Lotus Foundations Reach, kullanıcı hatalarından kaynaklanan veri kaybını engellemek için veri güvenliği, back-up ve yeniden yükleme gibi özellikleri taşıyor. Kendi kendini iyileştirme yeteneği sayesinde IT personeline duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Ağ ayarlarını otomatik olarak yapıyor, veriyi güvene alıyor ve uygulamaları algılayıp onları düzenliyor. Lotus’un diğer ürünleri ile de beraber çalışan Lotus Foundations Reach, firma büyürken gereksinim duyulan yeni çözümler ile de uyumlu çalışabiliyor. Firmaların karışık IT yapılarını basitleştirmeyi hedefleyen çözüm, daha rahat kullanılan sistemlerin kurulumunu temsil ediyor.

KOBİ’lerin çalışan verimliliğini arttıran, operasyon maliyetlerini azaltan Lotus Foundations Reach, daha basit bir hale getirdiği IP Telefon hizmeti sayesinde firmalara büyük avantaj sağlıyor. Gerçek zamanlı haberleşme konusunda çözüm olan ürün, başka hiçbir ürüne ihtiyaç duymadan işin yürütülmesini sağlıyor.

Lotus ürünlerinin KOBİ pazarına yaptığı katkı hakkında konuşan IBM Türk Lotus Satış Yöneticisi Ülkü Ceylan, şunları belirtti; “Şimdiye kadar tümleşik iletişim ve IP Telefon hizmetinin bir arada bulunduğu bir çözümün maliyeti gerçekten çok yüksek seviyelerdeydi. IBM olarak en küçük ölçekteki işletmeyi bile zorlamayacağını düşündüğümüz Lotus Foundations Reach çözümü ile büyük ölçekli firmaların elde ettiği hizmetin aynısını birkaç çalışanı bulunan ofislere de sunacağız.”

Bir Cevap Yazın