Japon KJS’den 3G’li ‘Ajanda Netbook’

Japon Netbook – Mini tablet PC üreticisi KJS (Kohjinsha Japan), yeni geliştirdiği patentli tasarımı ile artık bir PC’yi ajanda içerisine sığdırdı. Hem de sadece 710 Gr. ağırlıkla.

7 inç dokunmatik dönebilir ekrana sahip olan SK serisi Ajanda PC, küçük olmasına rağmen özellikleri ile de parmak ısırtıyor. Intel Atom işlemci mimarisine sahip SK Serisi, opsiyonel olarak dahili 3G GPRS modem, dahili GPS alıcı ve TV alıcı ile birlikte sunulabiliyor. 

SK serisinde iki adet web kamerası bulunuyor. Ön kamera ile görüntülü konuşma yapılabilirken, 3 MP’lik Autofocus arka kamera ile yüksek kalite fotoğraf çekebiliyor. 

Alışılagelmiş Netbook PC’lerden çok daha farklı bir konsepte sahip olan KJS Ürün Serisi’nin diğer modelleri de, Intel Atom işlemci mimarisini kullanıyor. Ürün serisinde 7 inç ile 11.6 inç arası dokunmatik dönebilir ekran, dahili 3G modem, dahili GPS alıcı, dahili DVD sürücü, dahili TV alıcı, dual web kamerası gibi sınıfında başka ürünlerde bulunmayan şaşırtıcı özelliklere sahip ürünler bulunuyor.

KJS Netbook PC’ler, Casio PDA ve projeksiyon cihazları distribütörü Mobit Bilişim A.Ş. tarafından ithal ediliyor ve 7 Ekim’de düzenlecek CEBIT Eurasia 2009 Bilişim fuarında Türk kullanıcılarının beğenisine sunulacak. 

Ürünle ilgili detaylı bilgiler için http://www.minitablet.net/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir