İşte Windows 7’nin Türkiye fiyatı

Microsoft’un bütün dünyada 22 Ekim 2009 tarihi itibarıyla tüketiciyle buluşacak yeni işletim sistemi Windows 7’nin farklı sürümleri için, Türkiye’de önerilen (kutu ürünler için) son kullanıcı liste fiyatları belirlendi.  Paralel olarak PC üreticileri ile birlikte OEM Güncelleme Garantisi Programını başlattı.

Windows 7 Sürümleri Türkiye Fiyatları (kutu ürünler için)

Windows 7 Türkiye’de (kutu ürün olarak) Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate sürümleriyle tüketicilerle buluşacak. Türkiye için açıklanan son kullanıcı liste fiyatları (vergiler hariç) aşağıdaki gibi uygulanacak.

                                  Full Sürüm    
Home Basic         123.00 US$    
Home Premium 145.00 US$    
Professional        236.00 US$    
Ultimate               250.00 US$    

Microsoft Global tarafından açıklanan listede Windows 7’nin farklı sürümlerinin yurtdışındaki, özellikle de ABD’deki satış fiyatlarını içeriyor. Bu fiyatlar ise söyle:

                                     Full Sürüm      Yükseltme Sürümü      
Home Premium    199.99 US$      119.99 US$    
Professional           299.99 US$      199.99 US$    
Ultimate                  319.99 US$      219.99 US$    

Türkiye’de sadece full versiyonu satışa sunulacak olan Windows 7 sürümleri, ABD full versiyon satış fiyatlarından daha uygun fiyatlarla kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Windows 7 OEM Güncelleme Garantisi Programı

26 Haziran 2009’dan itibaren ‘Windows 7 OEM Upgrade Garantisi’ programı başlatıldı. Buna göre uygun Windows sürümlerini yüklü olarak yeni bilgisayar alan tüketiciler Windows 7’ye ücretsiz yazılım güncelleme hakkına sahip olacaklar.

            * Microsoft tarafından ücretsiz olarak sağlanmış olan Windows 7 Medya’sı, COA ve ürün anahtarının tüketiciye ulaştırılması için PC Üreticisi tarafından ilave ücretler talep edilebilecek.

Bu imkandan sadece aşağıda listelenmiş Windows sürümleri faydalanabilecek:

            ·       Windows Vista Home Premium

            ·       Windows Vista Business

            ·       Windows Vista Ultimate

Aşağıda listelenmiş Windows sürümleri ise OEM Güncelleme programı ile GÜNCELLENEMEMEKTE ancak Windows 7 Full Sürüm kutu ürünü ile Windows 7’ye yükseltilebilecek:

            ·       Windows Vista Home Basic

            ·       Windows Vista Starter

            ·       Tüm Windows XP Sürümleri

One Comment

  • MizangerNo Gravatar

    Basit kullanıclar 300 tl verip işletim sistemi almayıp yine korsan kulanacağından bu fiyatlar çokta bir anlam ifade etmiyor.Ama halen bu tür yazılımların bu kadar pahalı olmasıda bizleri rahatsız etmiyor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir