iPhone 7 incelemesi tüm detaylar

iPhone 7 incelemesi

Merakla beklenen iPhone 7, 4 çekirdekli yapısıyla kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran akıllı telefon modellerinden biri oldu. A10 Fusion işlemciye sahip olan telefon bize neler sunuyor? Öncelikle kasadan başlayalım. Yeni tasarımın kasası birkaç detay dışında iPhone 6 kasası ile oldukça benzer bir duruş sergiliyor. Bu noktada kullanıcıları bir sürprizin beklemediğini belirtebiliriz.

Tanıtımında simsiyah olan modele ağırlık verilmiş olsa da kullanıcılar diğer renk seçeneklerine yöneliyor. Çünkü çizilme noktasında simsiyah modellerin daha hassas bir yapıya sahip olduğu aşikar. Kamera ise kullanıcılar için sürpriz oldu çünkü OIS desteği ile birlikte daha büyük ve çıkıntısı diğer modeller ile kıyaslandığında daha fazla! 138.3 x 67.1 x 7.1 mm ölçülere sahip olan iPhone 7 incelemesi esnasında suya karşı daha dayanıklı bir model olduğunu da fark ettik. Çünkü IP67 sertifikasına sahip!

iPhone 7 incelemesi

iPhone 7 ekran özellikleri

Bu yen iPhone modeline Wide Color Gamut Display özelliği eklenmiş durumda. Bu sayede eski modellere nazaran daha iyi bir ekran deneyimi sunuyor. ekranı 2.5d cam tasarımına sahip olduğu için çizilmelere karşı daha dayanıklı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Ekranın piksel çözünürlüğünün 750 x 1334 olduğu ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip olduğu bilgisini de sizlerle paylaşalım. Ayrıca iPhone klasiklerinden biri haline gelen 3D Touch teknolojisi bu yeni modele de kazandırılmış durumda.

Kamerası ise 12 megapiksel çözünürlükte olduğundan beklentileri ziyadesiyle karşıladığını belirtmeye gerek dahi yok. Bu yeni tasarıma stereo hoparlör de eklenmiş. Her açıdan iddialı ve güçlü bir model olduğunu belirtebiliriz. Telefona dair diğer detayları buradan öğrenebilirsiniz.

iPhone 7 incelemesi

iPhone 7 fiyatı ne?

Merak edilen unsurlardan biri de fiyat oluyor. Rekabetçi bir fiyat görmek isterseniz MediaMarkt internet sitesine uğrayın. Bu siteyi önermemizin bir diğer nedeni de diğer akıllı telefon modelleri ile iPhone 7 modelini rahatlıkla kıyaslayabilecek olmanızdır. Çünkü sitede detaylı olarak telefonların tüm özellikleri yer alıyor. Kullanım şeklinize ya da ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmeniz bu sayede kolaylaşıyor. Bu nedenle çok sayıda kişi telefon tercihini MediaMarkt internet sitesinden yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir