İki asgari ücrete bir akıllı telefon alabiliyoruz

sahibinden.com, 2011 yılı ilk çeyreğine ilişkin sahibindex adını verdiği araştırmaya göre kullanıcılarının teknoloji alışverişi eğilimlerini değerlendirdi.

Araştırmaya göre, site üzerinden 2011’in ilk çeyreğinde günde ortalama 288 adet cep telefonu, 90 adet de dizüstü bilgisayar satılıyor.

2011’in ilk 3 ayında tüm akıllı telefon kategorisinde satın alınan telefonların ortalama fiyatının 1.590 TL olduğu hesaplandı. Bu tutar, -2011 yılı Net Asgari Ücret: 629,96 TL olarak değerlendirdiğimizde- Türkiye’deki 2 aylık asgari ücretin toplamından fazla.

Akıllı Telefonlar kategorisinde kullanıcıların tercih ettiği telefon markaları şöyle sıralandı: Nokia, iPhone ve Samsung olarak sıralandı.

2011’in ilk çeyreğinde masaüstü bilgisayarlarda toplama tabir edilen (OEM) bilgisayarların tek markalı masaüstü bilgisayarlara göre daha fazla tercih edildiği gözlendi. ‘Notebook’ kategorisindeki bilgisayarlar arasında kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar ise, HP, Acer ve Toshiba olarak ortaya çıktı.

Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com’da halen 2 milyondan fazla aktif ilan yayınlanıyor. Site ayda 2 milyar sayfa görüntülenmesi ve aylık 22 milyon tekil ziyaretçiye sahip.

Bir Cevap Yazın