HP’den telekom operatörlerine uygulama mağazası çözümü

Mobil telekom operatörlerinin uygulama mağazası ve dijital müzik gibi katmadeğerli hizmetlere ağırlık vermesi, bu alandaki çözümlerin de artışını beraberinde getirdi.

Son aldığım haber HP cephesinden. Yakın zamanda kişisel bilgisayar üretimindeki çekileceğini açıklayan ve daha çok kurumsal hizmetlere odaklanma hedefinde olan HP, telekomünikasyon sektöründeki şirketlere, mobil marketlerde alışveriş yapma ve mobil uygulamalarla dijital içerik indirme hizmeti sunabilmesine yardımcı olmak amacıyla HP SDP Storefront Portalını açtığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Global SDP zirvesinde duyurulan HP SDP Storefront Portalı’nın, HP?nin hizmet sunma platformundan yararlanarak (SDP) toptan ve perakende satış modelleri için uygulama mağazası çözümleri sağladığı ifade edildi.

HP SDP Storefront Portalı’nda, binlerce mobil uygulama için kullanışlı mobil market site tasarımları, basit, kullanışlı, uyumlu yazılım araçları ve API?lar ile geliştiricilere faydalı uygulamalar geliştirme olanağı ve uygulamaların abonelerin cihazlarında doğru çalışmasını sağlamak için bir test ve sertifikasyon modülü bulunuyor.

Cep telefonu operatörlerinin uygulama mağazalarının hem tüketiciler için kullanışlı olması hem de sağladığı araçlarla yazılım geliştiricileri kendine çekip uygulama geliştirme sürecini hızlandırması gerekiyor. HP’nin SDP Storefront Portalı; çağrı kontrol, lokasyon, mesaj gönderme çözümleri gibi kaynaklara erişimi kolaylaştırarak yazılım geliştiricilerinin operatörlerin istediği uygulamaları tasarlamasını kolaylaştırıyor.

HP Türkiye İletişim ve Medya Çözümleri Müdürü Feyyaz Atalay, SDP Storefront Portalı’yla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “İletişim Hizmeti Sağlayıcılarının (CSP’ler) mobil değer zincirinde yerini alması için hem tüketicilerin, hem de geliştiricilerin yararlanabileceği dikkat çekici uygulama mağazaları tasarlamaları gerekiyor. Uygulama mağazaları da geliştiricilere bağlı bulunuyor ve yeni HP SDP Storefront Portalı çözümü CSP’lerin katlanarak büyüyen geliştirici topluluğunu kazanarak yönetmesine olanak tanıyor.”

Esnek HP çözümleri artan ihtiyacı karşılamak üzere ölçeklenebiliyor:

  • Uygulama Mağazası: Mobil abonelerin farklı uygulama kataloglarına erişmesini sağlıyor ve tek bir şirket üzerinden alışveriş yapma imkanı sunuyor. Mobil markette kolayca gezinen kullanıcılar, mobil cihazları için istedikleri uygulamalara hızla erişerek markadan memnun kalıyor.
  • Geliştirici Portalı: Bu portal uygulama geliştiriciler için geliştirici kitleri, API’lar, self servis araçları, çözüm ortağı ilişki yönetimi ve yaşam döngüsü yönetimi araçları sunuyor. Geliştirici Portalı?na entegre DeviceAnywhere Proof Center ve Akıllı Cihazlar İçin Test Otomasyonu çözümleri de CSP’lere market uygulamaları için kalite kontrol çözümleri sunuyor. Bu da mobil markette sorunsuz alışveriş imkanı sunarak müşteri memnuniyetini arttırıp bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor.

HP SDP Storefront Portalı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/SDP adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir