Güvenli internetin püf noktaları TechnoLogic’te

Melih Bayram Dede’nin hazırlayıp sunduğu TechnoLogic’te bu hafta, son günlerde ortaya çıkan ve dünya genelinde milyonlarca bilgisayar kullanıcısını olumsuz etkileyen virüslerden korunmak için alınması gereken önlemler masaya yatırılıyor.

İnternet güvenliği alanında hem bireylerin hem de kurumların neler yapması gerektiğini Stratus Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu TechnoLogic’e anlatıyor.

TechnoLogic’te haftanın haberlerinde ise, dünyanın en ünlü ansiklopedilerinden Britannica’nın internet ansiklopedisi Wikipedia’ya rakip olmaya çalışması, Mark Zuckerberg tarafından Harvard’da kurulan arkadaşlık sitesi Facebook 5. yılını kutlaması ve E-Tohum’un yatırım yapılabilecek fikirlere sahip 21 internet girişimini kampa alması var.

Haftanın sitelerinde ise yapımcıların aradıkları yeni yeteneklere ulaşmalarını kolaylaştıran Oyuncu Fabrikası ve seyahate çıkmadan önce, gideceğiniz yerleri canlı olarak izleyebileceğiniz webcams.travel tanıtılıyor.

TechnoLogic’in oyun bölümünde hapishaneden kaçan bir karakter olarak hikâyemize başlayacağımız Saints Row 2 adlı oyunla ilgili detaylar var.

TechnoLogic’in ürün inceleme bölümünde ise Teknosa Planet’ten üç yeni LCD TV hakkında bilgi veriliyor.

TECHNOLOGIC CUMARTESİ GÜNÜ 15.25’TE TVNET’TE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir