Gücünü Google’dan alan bir telefon

Google’ın mobil cihazlar için çıkardığı işletim sistemi Android, şu anda üreticiler tarafından hızla kabul görmeye başladı. Ülkemize de Android temelli cihazlar yavaş yavaş girmeye başladı.

Bu ürünlerden ilki, çift hatlı cep telefonu üretimiyle hatırlayacağınız General Mobile tarafından Türkiye’de satışa sunuldu. General Mobile’ın DSTL1 modeli Android işletim sistemi kullanan çift hatlı cep telefonunu bir süre test ettim.

Bu ürün, Google’ın işletim sistemini temel aldığı için, bu şirketin tüm servisleriyle büyük uyum içinde çalışıyor. Google arama, Chrome web tarayıcısı, Gmail, Takvim gibi bir çok servis entegre olarak geliyor.

Kablosuz internet erişimi ve EDGE üzerinden internete bağlanabilen DSTL1’de, 3G desteği maalesef bulunmuyor. Ancak EDGE şu aşamada bu cihaz üzerinden internet ihtiyaçlarımı karşılamak için yeterliydi.

3G’nin tüm Türkiye’yi henüz kapsamadığını da göz önünde bulundurursak, bu çok da sorun değil. Hareket sensörü, 3 inçlik ekran, 16’a kadar yükseltilebilen 4 GB hafıza, 5 MP kamera, bluetooth, müzikçalar ve FM radyoya sahip olan General Mobile DSTL1’le ilgili daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://tinyurl.com/yaxx7hd

Bir Cevap Yazın