Gelecek’in masaüstü vizyonu

Windows Vista’yı andıran bir görüntüyle bilgisayar kullanıcılarının karşısına çıkan Gelecek Desktop Vision, Vista’nın Aero özelliği gibi bir temaya sahip. Ancak Gelecek Desktop Vision’daki üç boyutlu hareketlerin daha kapsamlı olduğunu söylememiz lazım.

Türkiye’nin ilk Kurumsal Açık kaynak ve Linux destek ve servis şirketi Gelecek A.Ş., Gelecek Linux adlı işletim sisteminden sonra Gelecek Desktop Vision adlı yeni bir işletim sistemi geliştirdi. Güncel donanımları daha yüksek tanıma özelliği ile sorunsuz kullanım için özelleştirilen Gelecek Desktop Vision, tek veya çift çekirdekli her türlü hızdaki işlemciye sahip her makinede performanslı şekilde çalışıyor.
Windows Vista’yı andıran bir görüntüyle bilgisayar kullanıcılarının karşısına çıkan Gelecek Desktop Vision, Vista’nın Aero özelliği gibi bir temaya sahip. Ancak Gelecek Desktop Vision’daki üç boyutlu hareketlerin daha kapsamlı olduğunu söylememiz lazım.

LINUX YAZILIMLARI ÜCRETSİZ

Linux camiasının tüm yazılımlarıyla birlikte kullanabileceğiniz Gelecek Desktop Vision, diğer ofis belgelerinizi açabilen son sürüm ofis yazılımı ücretsiz Open Office ile birlikye geliyor. Open Office, yüzlerce dolarlık ofis yazılımı satın almaya gerek kalmadan tüm belge düzenleme ve oluşturma işlerinin yapılabilmesini sağlıyor.
Sistemde ayrıca gelişmiş web tarayıcısı Firefox 2 ile birlikte belli başlı araçlar olan aMSN, Skype, MPlayer gibi uygulamalarda bulunuyor.
Plugin desteği ile tüm dosya formatlarını destekleyebilme özelliği sahip olan Gelecek Desktop Vision, mp3, mpeg4, avi, qt, mov, wav, wmv, wma, exe, xls, doc, ppt gibi uzantılarla sorusuz ve otomatik çalışıyor.
Bazı Windows programları çalıştırma desteği de sunan Gelecek Desktop Vision, Windows için üretilmiş bazı programları örneğin PhotoShop, Word, Quake ve Doom’u sorunsuz çalıştırıyor.

ÜRETİCİLERLE İŞBİRLİĞİ

Ayrıca yine bu ürünle ilk defa markalı ve OEM olarak yerel veya Türkiye çapında bilgisayar üreticilere sunulan imkan ile markaya veya üreticiye özel logo ve resimler ürüne eklenerek bir işletim sistemi üretme hizmeti de sunuldu.
Tüm bunların aynında kurumsal olarak şirketlere teknik destek ve eğitim ya da son kullanıcılara telefon ve e-posta desteği bir paket olarak sunulmaktadır. Gelecek Desktop Vision, Kullanımı kolaylaştırmak için alıştığınız işletim sistemlerine temalar aracılığıyla benzetme olanağına sahip. Örneğin Windows’a alışkın olanlar temalarda Linux’u Windows görüntüsüyle kullanabiliyor.
http://www.gelecek.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir