Cumartesi, Temmuz 21

Gates’in evinde iPhone ve BlackBerry yasak

Bill Gates’in eşi ve çocuklarına iPod ve iPhone kullanmayı yasakladığı ortaya çıktı. Melinda Gates, “iPod ve iPhone çocuklarımıza alamayacağımız iki şey. Tabi BlackBerry de” diyor.

Microsoft’un patronu Bill Gates’in eşi Melinda, Vogue dergisine verdiği röportajda, evde Apple ürünleri kullanmalarının yasak olduğunu açıkladı. Melinda Gates, “Evde çok az şeye yasak uygulanıyor. Ama iPod ve iPhone çocuklarımıza alamayacağımız iki şey. Tabi BlackBerry de” dedi.

Melinda Gates, “13, 10 ve 7 yaşındaki çocuklarımızın ipod ve iphone kullanması yasak. Ama ben bile arkadaşlarımın elinde iphone gördüğüm zaman çok imreniyorum. Bende de bir tane olsa hiç fena olmaz diyorum” ifadesini kullandı.

Melinda Gates, “Evimizde çocuklar söz konusu olduğu zaman yasak bazı şeyler tabi ki var. Bunların başında da ipod ve iPhone geliyor. Bu ürünleri çocuklarımıza almıyoruz. Ama ne zaman arkadaşlarımın elinde bir iphone görsem ‘Oh bende de bunlardan bir tane olsa hiç fena olmazdı’ diye düşünüyorum” diye konuştu.

Gates çiftinin 13 yaşında Jennifer, 10 yaşında Rory ve 7 yaşında Phoebe adlı 3 çocukları bulunuyor. Daha önce 13 yaşındaki Jennifer’ın, 10 yaşındaki Rory’nin ve yedi yaşındaki Phoebe’nin, Windows Mobile sistemi ile çalışan telefonları kullanması ve Microsoft’un çok eleştiri alan Zune müzikçalar programında müzik dinlemesi gerektiğine dair spekülasyonlar ortaya atılmıştı.

Gates Apple’ın dokunmatik ekranlı, müzikçalar ve internet tarayıcısı gibi birçok özelliğe sahip telefonu iPhone modelinden çok etkilendiğini kabul etmişti.