Cuma, Nisan 20

En doğru hediye seçimi

İnsanlar arasındaki bağları kuvvetli tutan en büyük etkenlerden bir tanesi de hediyeleşmektir. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde birbirine hediye alan kişi sayısı yaklaşık olarak 20 milyon ve bu Avrupa?ya oranlandığında müthiş bir rakam olarak göze çarpıyor.

Neden hediyeleşmek?

Küslerin barışmasına, insanların gözlerinin ve yüzlerinin gülmesine kimi zaman bir öpücüğe kimi zamanda sıcak bir kucaklaşmaya sebep olan Hediyeler mekan, insanların birbirine vermiş olduğu değeri ve bağı göstermektedir. Bir kişi hem hediye alırken hem de hediye verirken mutlu oluyor bu durumda her iki tarafında kalbinde sevgi yoğunluğuna sebep oluyor. Hediyenin fiyatı, boyutu ve değeri asla önemli değil bu hususta bazen bir çikolata bazen bir altın yüzük karşınızdakini mutlu edebilir.

Hediye seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Hediye seçerken karşınızdaki kişiyi az da olsa tanımanız gerekmektedir. O kişinin sevdiği rengi sevdiği sayıyı sevdiği filmi veya sevdiği herhangi bir şeyi bilirseniz ondan yola çıkarak kişiye uygun bir hediye seçebilirsiniz. Özellikle Erkeğe hediye seçerken bu konularda pek dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü erkekler hediyeyi beğenip beğenmemesine göre o ürüne değer verir fakat kadınlar öyle değil kadınlar için hediyenin manevi değeri daha büyük olduğu için onlar her hediyeye mutlu olabilirler.

Hediye ne zaman ve kimlere alınır?

Hediye durduk yere herhangi bir önemli gün beklenmeden alınırsa daha hoş ve daha etkili olacağı yapılan araştırmalar sonucunda sabittir. Fakat özellikle doğum günlerinde doğum günü hediyesi unutulmaması gereken hediyelerin başında yer almaktadır. Özellikle bayanlarda bugün es geçilmemeli çünkü ilgi bekleyen bayanlar hediyenin boyutundan öte maneviyatını önemsiyor olsa da o günün unutulmasını asla istemez ve basitte olsa bir hediye bekler. Unutulmaması gereken günlerden bir tanesi de yıldönümü hediye almaktır. Özellikle evlilik yıldönümleri unutulmamalıdır.

Yıldönümü hediye seçimi diğer günlere göre daha hassas ve elden geliyorsa daha maliyetli olmalı özellikle evlilik yıldönümlerinde eşinize hediye olarak bir tatil ayarlayabilirsiniz bu sayede hem evliliğiniz açısından kuvvetli bir bağ meydana gelir hem de eşinizle mutlu bir tatil geçirmiş olursunuz. Ülkemizde yüksek hediyeleşme oranı mevcuttur bu durum milletimizin misafirperverliği ve sıcakkanlılığı ile doğru orantılı olarak nitelendirilir.