Domuz gribi ne ki, Left 4 Dead 2’nin yanında?

Domuz gribini çokça konuştuğumuz şu günlerde, virüs bulaştıktan sonra zombiye dönüşen yaratıkları konu alan bir oyuna göz atıyoruz.

Bir virüs sonucu zombiye dönüşen yaratıklarla, onlardan korunmaya çalışan insanların mücadelesini konu alan bir oyun olan Left 4 Dead’in ikinci versiyonu yolda.

Left 4 Dead 2’de, bize saldıran zobilerle mücadele ediyor ve onlara karşı çeşitli silahlarla karşı koyabiliyoruz. Silahlarımız arasında otomatik tüfek de var, kızartma tavası da.

Şiddet dozu yüksek olan  oyunda, zombilerle mücadele ederek hayatta kalmaya çalışırken ortalık kan gölüne dönüyor. Oyun bu nedenle küçük yaştakiler için uygun değil.

Avustralya’da 15 yaş ve üstü, Avrupa’da ise 18 yaş ve üstü etiketiyle satılan zombilerle insanların karşı karşıya geldiği oyunda çoklu ya da tekli oyun seçenekleri bulunuyor.

Oyunda ansızın bir yerlerden karşınıza çıkan ve sizi öldürmeye çalışan zombilere karşı koymak ve onları temizlemek zorundasınız. Bunun için de refleksinizin çok iyi olması gerekiyor.

Zombileri yakmak için molotof kokteyli gibi gerilla yöntemleri de kullanabileceğiniz oyun, görsel grafikleri, ses efektleri ve müziğiyle kendi alanında başarılı sayılabilecek bir yapım.

http://www.l4d.com

Bir Cevap Yazın