Casio’dan yeni endüstriyel PDA

Yeni Casio IT-800, 3G Internet bağlantısı (GPRS/UMTS/EDGE/HSDPA) özelliğine sahip ve bu sayede 7.2 Mbps’a varan veri indirme hızlarına ulaşabiliyor. Ayrıca ses iletişimi özelliği ile telefon olarak da kullanılabiliyor.

IT-800 1D ve 2D barkodları okuyabiliyor, dahili dijital kamerası sayesinde fotoğraflar çekebiliyor, temassız kartları okuyabiliyor ve dahili GPS alıcı ile navigasyon ve yer konum bilgilerini verebiliyor. Ayrıca yeni endüstriyel PDA, yeni güvenlik teknolojileri ile de dikkat çekiyor.

Casio IT-800, yeni Microsoft Windows Mobile 6.5 işletim sistemi ile birlikte geliyor. Ürünün ağırlığı sadece 350 gram! Casio’nun yeni geliştirmiş olduğu 9.4 cm (3.7″) VGA ekran, normal standart ekranlara göre 10 kata yakın darbe emici özelliğe sahip.

Süper ekran dayanıklılığı özelliği, LCD panel ve dokunmatik panel arasına yerleştirilen özel şeffaf şok emici jel tarafından sağlanmakta. Ayrıca Casio’nun patentli teknolojisi Blanview LCD Ekran sayesinde, neredeyse standart ekranlara göre yarı yarıya enerji tasarrufu sağlarken, %30 artırılmış ışık geçirgenliği sayesinde, güneş ışığı altında bile görülebilen, süper parlak ekran görüntüsü sağlamaktadır.

Yeni CasioISO 13407 İnsan Odaklı Tasarım standardına göre dizayn edilmiş ve bu sayede çok rahat ve kolay, tutuş ve kullanım imkanı sağlamaktadır. IP54 seviyesinde toz ve su sıçrama standardına sahip ayrıca 1.5 metreden beton zemine düşmelere karşı dayanıklıdır. -20 derece hava koşullarında bile çalışabilen IT-800, yağmur ve soğuk farketmeksizin, tüm mevsimlerde zorlu koşullarında kullanılabilir.

Saha satış ve saha uygulamaları, dağıtım ve mağaza için yönetim, otopark uygulamaları, trafik uygulamaları, sayaç okuma, stok ve depo yönetimi, lojistik sektörü ve demiryolları otomasyonlarında kullanılabilir. Yeni Casio IT-800, Casio Türkiye Distribütörü Mobit Bilişim A.Ş. tarafından Cebit Euroasia 2009 fuarında Türk kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Daha fazla bilgi için http://www.it800.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Casio IT-800’ün IP54 sevisesinde toz ve su sıçrama testi, 1,5 metreden düşme testi ve ekran dayanıklılık testi videosunu http://video.yahoo.com/watch/6011248/15626677 linkinden izleyebirsiniz.

2 Comments

Bir Cevap Yazın