Bilişimciler zirvede buluşuyor

İnterpromedya tarafından, 2000 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl ‘ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’ adını alan zirve, 3-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

‘Sınırlar Kalkıyor’ temasıyla Avrasya iş dünyasını İstanbul’da ağırlayarak bölgenin en önemli bilişim işbirliği fırsatlarına ev sahipliği yapacak olan ‘ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, 3-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İnterpromedya tarafından, 2000 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl ‘ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’ adı ile gerçekleştirilecek olan zirve, Vodafone’un ana sponsorluğunda yapılacak. Zirve, Avrasya’nın bilişim dünyasında söz sahibi kamu ve özel sektör temsilcilerini, siyasetçileri ve akademisyenleri bir araya getirecek.

HEDEF ICT ÜSSÜ OLMAK

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 etkinliğinin, Avrupa ve Asya Zirvesi olarak düzenlenmesini beklediklerini ifade eden BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, ‘Türkiye’de ICT sektörünün, hem ülke içinde hem de uluslararası camiada söyleyeceği çok sözü var. ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 bunun için önemli bir platform oluşturacaktır. Sektörümüz, bölge ülkeler için önemli bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bu cazibe merkezi kavramıyla elbette yalnızca yabancı yatırımcıyı çekmekten söz etmiyorum. Bölgenin ICT üssü olmaktan söz ediyorum. Bunun için elimizde bulunan fırsatları iyi değerlendirerek somut çıktılar almamızın gerekli olduğuna inanıyorum. ICT sektöründe gelişmenin firmalar bazında bireysel kalmaması gerektiğini düşünüyorum’ dedi.

DESTEK MEMNUNİYET VERİCİ

Türk bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinin ve sektörel oluşumlarının desteğinin kendileri için büyük bir memnuniyet kaynağı olduğunu belirten İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir de şunları kaydetti: ‘Vodafone bir dünya şirketi. Biz de İnterpromedya olarak zirveyi bu yıl tüm Avrasya’ya taşımak hedefiyle ve ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11 adıyla yola çıktık. Bir dünya devinin ana sponsorluk desteğini almak doğru yolda olduğumuzu gösteren çok değerli bir kilometre taşı oldu. Ayrıca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye Bilişim Vakfı gibi hem kamudan hem de özel sektörden etkin platformların zirveyle iş ortaklığını bu yıl da sürdürmeleri, bize inançlarının göstergesidir. Türkiye’nin Avrasya bölgesinde her alandaki öncü rolünün bu zirve ile çok daha pekişeceğine inanıyoruz.’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir