Cumartesi, Temmuz 21

Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması başlıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması başlıyor. TBD den yapılan açıklamaya göre Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması ile Türkiye de oluşturulan başarılı internet e-dönüşüm çalışmalarına 10 farklı kategoride ödül verilecek. Bilişim Teknolojileri Kurulu, DTM e-Ticaret Genel Koordinatörlüğü, TBV, TUBİSAD, YASAD, TEDER, MOBİSAD, TBGD, Getron ve İRM gibi birçok kurum ve kuruluşun desteklediği e-dönüşüm yarışmasında, her kategoride ilk üçe girenler belirlenerek sertifikaları verilirken, 1. olan en iyi e-Dönüşüm Yıldızları 20 Kasım da gerçekleştirilecek törenle ödüllerini alacaklar.

YARIŞMA HERKESE AÇIK

Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması na, bilişim yapısını internet platformuyla bütünleştirmiş projelere sahip tüm web sitesi sahibi firma, kurum ya da kişiler ve onların yetkili kıldıkları her ajans katılabiliyor.
Üyeliklerin ve yarışmaya katılım başvuruların yoğun olarak başladığı Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması na başvurular, http://www.bilisimyildizlari.com/ resmi web sitesinde yer alan başvuru alanından yapılabiliyor. Başvurusu yapılan sitenin, yılın bir bölümünde kullanımda olmuş olması gerekliliğin yanı sıra, başvuru yapmadan önce http://www.bilisimyildizlari.com/ web sitesine üye olup bir kullanıcı hesabı oluşturması gerekiyor.

10 AYRI KATEGORİDE BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Adaylar, Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması na istedikleri kategoriden başvurabilirler. 10 farklı kategoride başvuru yapılacak alanlar ise e-ik, e-finans, e-pazarlama, e-haber, e-eğitim, e-tr, e-iletişim, e-ticaret, e-hizmet, e-sağlık şekilde sıralandı.
Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması nda, jüri değerlendirmesinin yanı sıra, halk oylaması da değerlendirmeye katılıyor. Böylece etkinliğe, her seviyeden, daha büyük bir internet kullanıcısının aktif olarak katılması sağlanıyor.
Yarışmaya başvurular 16 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek. 2 elemeli jüri değerlendirmesi 13 Kasım 2009 tarihinde tamamlanacak, ancak halk oylaması ödül töreninden 1 gün öncesi, 19 Kasım 2009 tarihine kadar sürecek. 20 Kasım 2009 tarihinde ödüller tören ile her biri Bilişim Yıldızı olan sahiplerini bulacak.