Avea 3G ile abonelerine neyi kaça sunacak?

Avea, 3G teknolojisiyle ilgili hedeflerini, çalışmalarını ve sunacağı hizmetlerini Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ceyda Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany; “Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’de 3G döneminin başlamasını heyecanla karşılıyoruz ve bu teknolojinin sunduğumuz yakınsama hizmetlerini tamamlayacağına inanıyoruz. Diğer teknolojilerde olduğu gibi 3G’de de Türk Telekom Grubu olarak öncü rolümüzü sürdüreceğiz ve değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Avea CEO’su Erkan Akdemir ise Avea’nın son dönemde gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarıyla şebekelerini 3G’ye hazır hale getirdiklerini ayrıca LTE’ye geçişe de hazır olduklarını belirtti.

Akdemir, “Bilgi toplumuna geçişte önemli rol üstleneceğine inandığımız 3G teknolojisini Avea’nın katma değerli ürün ve hizmetleriyle buluşturarak müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz. Böylece müşterilerimiz cep telefonundan internete yüksek hızda erişebilecek, görüntülü konuşma servislerimiz ile mesafe farkı olmaksızın görüntülü konuşabilecek, sosyal ağlara cepten anında video gönderebilecek ve canlı TV izleyebilecek” dedi. 

Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere sunulan ürün ve hizmetlerde Türk Telekom Grup sinerjisiyle farklılık yaratılacağına inandıklarını aktaran Akdemir; “3G teknolojisini, TTNET WiFi’dan IPTV’ye, Türk Telekom’un Videofon servislerine kadar birçok ürün ve hizmeti yakınsayarak zengin içerikle müşterilerimizle buluşturacağız. İşte bu doğrultuda Mobil İnternet paketi alan Avea aboneleri 81 ildeki 4300 TTNET WiFi noktasında, WiFi uyumlu cep telefonlarıyla mobil internet hizmetinden yararlanabilecek” dedi.

Akdemir sözlerine şöyle devam etti: “Grubumuzun yakınsama stratejisi çerçevesinde, Avea olarak grup şirketlerimizle gerçekleştireceğimiz işbirlikleri sayesinde önümüzdeki dönemde de müşterilerimize sunacağımız katma değerli ürün ve hizmetlerimizle onların gündelik yaşamını kolaylaştırıp hayatlarına keyif katmayı sürdüreceğiz.”

ABONELERE AVEA NELER VAAD EDİYOR?

  • 3G’ye geçen Avea aboneleri mevcut ses tarifelerini, aynı koşullar ile kullanmaya devam edecekler.
  • Görüntülü konuşmanın bedeli dakikası 10 Kr/1 Kontör olacak.
  • Abonelere 30 Temmuz – 31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz görüntülü konuşma imkanı sağlanacak.
  • Aboneler, 5 TL’den başlayan paketler ile sınırsız TV izleyebilecek veya izledikçe ödeyecek.
  • Seçİzle hizmeti ile Avea aboneleri diledikleri dizi, film, belgesel yada müzik kliplerini cep telefonlarına 18 SMS / 3.5 TL’den başlayan fiyatlarla cep telefonlarına indirebilecek ya da indirmeden anında izleyebilecekler.
  • Müzikİndir hizmeti kapsamında, 3G aboneleri 100 binden fazla yerli ve yabancı şarkıyı 2009 sonuna dek ücretsiz olarak ister cep telefonlarına, ister bilgisayarına indirebilecek.
  •  Tek bir numarayla birçok servise anında erişim sağlayan Video portal hizmeti çerçevesinde ise aboneler, 9080’i görüntülü arayarak menülerden diledikleri servise dakikası sadece 10 Kr/1 Kontör’e ulaşabilecek.
  • 3 aylık kampanya süresi boyunca internet paketleri mevcut fiyatlardan, ancak daha yüksek kapasite ile sunulacak. Aboneler cepte internet için; 100 MB’lik paketten 8 TL/49 kontör’e, 2GB’lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek.
  • Yine bu kampanya süresince bilgisayardan mobil internete erişimde ise 35 TL’ye 1GB yerine 2GB, 55TL’ye ise 4 GB yerine 6GB kapasite sunulacak.
  • İlk 3 ay içerisinde 12 ay boyunca Avea Internet Paketi’ne üye olan abonelere USB Modem ve ayda 600 dakika TTNET WiFi hediye edilecek.

Avea 3. Göz

Avea 3G’nin uygulamaya başlanmasıyla fiziksel dünya ile mobil dünyayı bir noktada buluşturacak. Avea 3G aboneleri, 3. Göz hizmeti ile video arama özelliği olan telefonlarının kamerasını gazete, dergi, billboard ya da bir broşür üzerindeki ilanlara yönelterek başlatacakları görüntülü arama ile ilanda görünen ürün ile ilgili video kaydı anında abonenin telefonunda görüntüleyebilecekler. İlanların yanı sıra aboneler, gazetelerdeki haberler ile de görüntülü iletişim başlatıp detaylı bilgi alabilecek. Avea 3G aboneleri 30 Temmuz itibarıyla http://www.avea.com.tr/3uncuGoz  adresini ziyaret ederek Avea 3.Göz deneyimini yaşayabilecekler.

Avea’nın 3G Paketleri:

    * 3G Hoşgeldin Paketi:
          o Ayda 7 TL karşılığında
          o 30 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuşma
          o 1 saat ücretsiz Mobilvizyon
          o 100MB data
          o Seçİzle: 1 içerik

    * 3G Standart Paket:
          o Ayda 17 TL karşılığında
          o 60 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
          o 3 saat ücretsiz Mobilvizyon
          o 250MB data
          o Seçİzle: 2 içerik

    * 3G Süper Paket:
          o Ayda 27 TL karşılığında
          o 150 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
          o 5 saat ücretsiz Mobilvizyon
          o 500MB data
          o Seçİzle: 3 içerik

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir