ABD Başkanlık Seçimi heyecanı 6 Kasım’da Haydarpaşa Garı’nda

A.B.D. Diplomatik Temsilciliği Türkiye’de ilk kez ABD Başkanlık Seçimi’nin sosyal medya üzerinden tartışılacağı bir seçim gecesi programı düzenliyor. Demokrat Barack Obama ile Cumhuriyetçi Mitt Romney arasındaki rekabet, 6 Kasım’da sonuçlanıyor.

“Follow Hub 2012 A.B.D. Seçimleri @Haydarpaşa” adı verilen etkinlik, 6 Kasım 2012 gecesi, Yaratıcı Fikirler Enstitüsü ve CNN Türk’ün işbirliği ve sosyal medya kullanıcılarının katılımıyla İstanbul’un tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda gerçekleşecek.

Diplomatlar, anaakım ve yeni medya mensupları, akademisyenler, bağımsız blog ve mikroblog yazarları ile üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek seçim takip ve değerlendirme etkinliği Follow Hub, sosyal medyada konuya eğilen içerik üreticilerinin sesini de etkili bir biçimde duyuracak. Katılımcılar, Haydarpaşa Garı fuayesinde kurulacak medya takip alanında yer alarak sosyal medyada özgün düşünsel içerik üretecek.

Amerikalı ve Türk düşünürleri biraraya getirecek etkinlikte sosyal medya ve CNN Türk aracılığıyla diyalog kurulacak, Amerikan demokrasisi ve bu seçim yılında öne çıkan konular irdelenerek Türk kamuoyu ile paylaşılacak.

Etkinlikte CNN Türk’ten Ahu Özyurt’un moderatörlüğünde Amerikalı ve Türk düşünürler arasında Skype sohbetleri yapılacak, sohbete sanal platformda Twitter üzerinden doğrudan katılım fırsatı sunulacak, seçim gecesi programının canlı yayını  http://turkey.usembassy.gov ve http://istanbul.usconsulate.gov adresleri ile CNN Türk televizyonundan gerçekleştirilecek.

Tüm dünya ülkelerinin yakinen takip edeceği başkanlık seçimlerinin Türkiye’deki resmi izleme etkinliği olan Follow Hub etkinliğinin yeni medya koordinatörlüğünü ise Bilgi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka yapıyor.

Haydarpaşa Garı’nda etkinlik süresince katılımcılara yüksek hızlı kablosuz internet hizmeti sağlanacak, sosyal medyada #benceamerikanbaskani ‘hashtag’iyle yazılan mesajlar Haydarpaşa Garı’nın duvarına görsel bir şovla yansıtılacak.

“Follow Hub 2012 A.B.D. Seçimleri @Haydarpaşa” etkinliği 6 Kasım 2012 Salı İstanbul saatiyle Saat: 23:30’da başlayıp, 7 Kasım 2012 Çarşamba Saat: 06:00’da sona erecek.

Amerika başkanlık seçimleriyle ilgili sosyal medyadaki sohbete gerçek zamanlı katılım için Twitter’da #benceamerikanbaskani ve #notetoUSpresident ‘hashtag’leri kullanılacak. Ayrıca Twitter’da @ABDTurk, @USEmbassyTurkey ve @ABDIstanbul hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir