50 ülkeden 300 uzman eDevlet’i konuşuyor

Devletlerin bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanarak hizmetlerini iyileştirmelerini mümkün kılan eDevlet uygulamalarında kazanılan tecrübelerin paylaşımının amaçlandığı eGovShare 2009 Konferansı Antalya’da başladı.

eGovShare 2009, Birleşmiş Milletler Kakınma Programı (UNDP) Türkiye, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) eDevlet Merkezi, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) tarafından düzenleniyor.

‘Kamu Yönetiminde eDönüşüm: eDevletten eYönetişime Uluslararası eDevlet Deneyimlerin Paylaşımı’ konulu konferansa, Amerika’dan Güney Kore’ye kadar uzanan ve aralarında İslam Konferansı Teşkilatı’na üye ülkelerin de bulunduğu 50’ye yakın ülkeden bakan, üst düzey bürokrat ve akademisyenlerden oluşan 300’e yakın politika geliştirici, karar verici ve uzmanı bir araya getiriyor.

Konferansta, ‘Ülke Deneyimleri’ başlığı altında, vatandaşlık, kayıt, adalet, sağlık, sosyal güvenlik, sosyal yardım, eğitim, gümrük, konsolosluk, yerel yönetim alanlarında eDevlet uygulamalarına yer verilecek oturumlar yer alıyor.

Etkinlik detayı için şu adrese bakabilirsiniz: http://edem.egovshare2009.org/

Bir Cevap Yazın